Футбол 24 2017-07-24T23:40:57+03:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[Късен гол донесе точката на Дунав срещу Берое]]> 2017-07-24T22:39:00+03:00 2017-07-24T22:39:00+03:00 http://football24.bg/novina/174528-kysen-gol-donese-tochkata-na-dunav-sreshtu-beroe Дунав и Берое завършиха наравно 1:1 в последния мач от втори кръг на Първа лига. Гостите излязоха напред в резултата чрез Серджиу Негрут в 29-та минута, а Мирослав Будинов в 81-та донесе точката за „драконите”.   В 3-ата минута Педро Еуженио центрира от свободен удар встрани на наказателното поле, но право в ръцете на Антонов. Многоходова атака на Дунав в 8-ата минута завърши с Диян Димов, извеждайки Бирсент Карагерен в добра позиция, но последния бе притиснат от Павел Виданов и не успя да нанесе точен удар. Педро Еуженио центрира от корнер вдясно на вратата на домакините на първа греда в 14-ата минута, Павел Виданов изпревари Будинов, но ударът му с глава излезе в аут. Минута след това Карлос Охене изведе Драгош Фиртулеску по дясното крило. Румънецът напредна до аутлинията и върна назад към Борислав Цонев. Полузащитникът финтира бранител и стреля от воле от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Станислав Антонов. В 17-ата минута Мирослав Будинов свали топката с глава към Васил Шопов, който ценрира по земя в наказателното поле, където Виданов и Желев се разминаха с топката. Кълбото попадна в Юлиян Ненов, който от 10 метра не намери рамката на вратата. В 26-ата минута старозагорци овладяха топката в половината на Дунав чрез Негрут. Румънецът се опита да изведе Педро зад защитата на домакините, но бранител се намеси добре и пресече подаването. Секунди по-късно гостите от Стара Загора си върнаха владеенето на топката и Борислав Цонев проби и отляво и пробва да намери Фиртулеску, но Хубчев успя да избие. Минута след това след двойно подаване между Веселин Пенев и Карлос Охене, бранителя се озова в добра позиция и пробва пас от аутлинията към Фиртулеску, но отново Хубчев се намеси добре и изчисти в корнер. „Берое“ излезе напред в 29-ата минута когато Серджиу Негрут даде преднина на старозагорци. Марио Петков се опита да изрита топката в предни позиции, но кълбото рикошира в гърба на Мартин Райнов и румънският централен нападател се озова очи в очи със стража на домакините. Със силен удар по земя Негрут откри резултата 0:1. В 32-ата минута се откри нова възмоножст за Берое. Карлос Охене напредна от дясно и подаде успоредно на голлинията към Педро Еуженио. Марио Петков и Станислав Антонов не се разбраха, но за щастие на домакините кълбото излезе в корнер преди Педро Еуженио да успее да овладее и нанесе удар. Серджиу Негрут получи топката в наказателното поле в 43-ата минута, но не успя да преодолее Тейнур Марем, който успя да избие в корнер. След центрирането от ъглов на Педро Павел Виданов изпревари Станислав Антонов, но не успя да намери добре топката с глава към опразнената врата. В 44-ата минута Васил Шопов стреля от 25 метра по земя, но Душан Перниш улови без проблеми. Минута след почивката Карлос Охене изведе Педро Еуженио в наказателното поле. Португалецът финтира Марио Петков и се озова очи в очи със стражът на домакините, но от малък ъгъл не успя да го преодолее. В 55-ата минута Драгош Фиртулеску напредна по лявото крило и центрира по земя в наказателното поле, където от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар Педро не успя да намери очертанията на вратата и стреля в аут. В 61-ата мибута Христофор Хубчев центрира отляво към Мирослав Будинов, който от 5-6 метра стреля над вратата. Педро Еуженио напредна от дясно в 63-ата минута, след което намери Борислав Цонев на границата на наказателното поле. Последният с пета пусна към Мартин Райнов, който от дъгата на наказателното поле стреля силно по земя, но право в ръцете на Антонов. При контраатака за „Берое“ в 65-ата минута Карлос Охене напредна 30 метра в половината на домакините и изведе в чиста позиция Борислав Цонев, чиито удар премина на два метра вдясно от целта. В 68-ата минута след центриране от корнер Матуес Леони отклони топката с глава, която попадна в Петър Патев. защитникът отправи слаб удар към вратата на старозагорци, но отбраната в зелено се справи преди топката да достигне до Перниш. Две минути по-късно Бранимир Костадиов центрира от ляво в наказателното поле, където Самир Аясс отправи удар от въздуха от 12 метра, но в аут. В 81-ата минута след странично хвърляне в дясно на атаката на Дунав, Будинов свали с глава към Аясс, който продължи с глава към Карагерен. Бившият футболист на „Локомотив“ (Пловдив) стреля към вратата със странична ножица, но Перниш спаси с вещина, но топката попадна в краката на Будинов, който от метър я вкара във вратата за 1:1. В 90-ата минута Емин Ахмед стреля от 22 метра, но кълбото премина високо над вратата. Във втората от трите добавени минути на втората част Кохей Като пресече подаване в половината на Дунав и пусна към Цонев. Юношата на Пирин напредна с топката и намери на дъгата на наказателното поле Серджиу Негрут. Румънецът нанесе удар с левия крак, но Антонов успя да спаси.  ... <![CDATA[Митов остава в Левски! ]]> 2017-07-24T21:34:00+03:00 2017-07-24T21:34:00+03:00 http://football24.bg/novina/174527-mitov-ostava-v-levski Наставникът на Левски Николай Митов ще остане в отбора поне още 7 дни, разкри Sportal.bg.     От ръководството на "сините" са взели под внимание липсата на време за подготовка с новите играчи, които са цели 11 и са решили да дадат още един шанс на треньора. Той обаче трябва задължително да спечели следващия мач на "сините" срещу Витоша Бистрица.     Даниел Боримиров вече е заявил на Митов, че той остава, но го е предупредил, че трябва да има коренна промяна в играта на отбора.... <![CDATA[Малин Орачев: Не съм доволен от играта! ]]> 2017-07-24T21:32:00+03:00 2017-07-24T21:32:00+03:00 http://football24.bg/novina/174526-malin-orachev-ne-sym-dovolen-ot-igrata ... <![CDATA[Локо (ГО) и Поморие не се победиха]]> 2017-07-24T21:29:00+03:00 2017-07-24T21:29:00+03:00 http://football24.bg/novina/174525-loko-go-i-pomorie-ne-se-pobediha Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Поморие завършиха при резултат 1:1 в мач от първия кръг на Втора лига.     В края на първата част Деян Христов изведе домакините напред в резултата след подаване на Якуб Идризов.     В 87-ата минута Михаел Орачев изравни с невероятно изпълнение. Полузащитникът на гостите намери долния ляв ъгъл на вратата на „железничарите“ с удар от въздуха, далеч извън наказателното поле.... <![CDATA[Ювентус вади €30млн. за халф на Ливърпул]]> 2017-07-24T20:46:00+03:00 2017-07-24T20:46:00+03:00 http://football24.bg/novina/174524-iuventus-vadi-30mln-za-half-na-livyrpul Полузащитникът на Ливърпул Емре Джан е се превърна в трансферна цел на Ювентус след като „бианконерите” се отказаха от привличането на Неманя Матич. Самият Джан е дал зелена светлина трансфера да стане факт и е отказал да подпише нов договор с „червените”, твърдят източници на Sky Italia.   От Ливърпул са склонни по-скоро да загубят халфа без пари догодина отколкото да се разделят с него сега, но в Ювентус смятат да ги разубедят с оферта на стойност €30 млн.... <![CDATA[Официално: Ювентус привлече Бернардески]]> 2017-07-24T20:03:00+03:00 2017-07-24T20:03:00+03:00 http://football24.bg/novina/174523-oficialno-iuventus-privleche-bernardeski Ювентус потвърди трансфера на Федерико Бернардески от  Фиорентина. Сумата, която „бианконерите” ще платят е €40 млн. на три транша с потенциала тя да набъбне до €45 млн. Футболистът подписа 5 –годишен договор със „старата госпожа”.... <![CDATA[Треньорът на Маритимо: Чака ни завързана елиминация срещу Ботев Пд]]> 2017-07-24T19:02:00+03:00 2017-07-24T19:02:00+03:00 http://football24.bg/novina/174522-trenyoryt-na-maritimo-chaka-ni-zavyrzana-eliminaciya-sreshtu-botev-pd Наставникът на Маритимо Даниел Рамош коментира предстоящия сблъсък с Ботев Пловдив в Лига Европа:   „Ботев има един добър отбор и го демонстрира доста в мачовете срещу Бейтар. Игра добре навън, а после довърши започнатото вкъщи. Продължи напред, без проблеми, срещу един добър отбор, какъвто е Бейтар. Ние вече анализираме играта на Ботев и виждаме, че имат доста добри индивидуални качества". "Като колектив също показват това високо равнище. От това, което виждаме, ние трябва да имаме голямо уважение към съперника. Чака ни една една завързана елиминация". "Нашата цел в Лига Европа е да влезем в груповата фаза. Това търсим и трябва да го гоним от тази елиминация. Надявам се да постигнем влизане в групите на турнира". "12 футболисти си отидоха, 12 нови дойдоха. На практика имаме нова реалност в клуба. Много от новите идват от други първенства и трябва да се адаптират", заяви специалистът за „Дарик Радио”.... <![CDATA[Струмска слава става през август на 90 години]]> 2017-07-24T18:21:00+03:00 2017-07-24T18:21:00+03:00 http://football24.bg/novina/174521-strumska-slava-stava-prez-avgust-na-90-godini Деветдесетгодишният юбилей на радомирския футболен клуб Струмска слава - 1927 ще бъде отбелязан официално на 26 август, съобщи кметът на общината Пламен Алексиев. Ще бъдат ушити ретроекипи, с които е игран първият мач от първия отбор на радомирския тим. С тях ще излязат на терена представителите на два сборни отбора от ветерани и други възрастови групи на Струмска слава, които ще играят приятелски двубой. Поканени са и спортни деятели, които са дали своя принос за развитието на футбола в Радомир. "Надяваме се всички, свързани с клуба да получат признание, те са част от неговата история", заяви Алексиев. По думите му тази година е била хубава за радомирския футбол. Мъжкият отбор влезе във Втора професионална лига, юноши младша възраст са първенци в тяхната група, децата са втори, отчете Алексиев. Затова ще бъдат показани и бъдещите футболисти на Радомир. На церемонията ще бъде представена и издаваната специално за юбилея книга на Стефан Сергиев "90 години футбол в Радомир". Екземпляри от нея ще бъдат подарени на ветерани на Струмска слава.... <![CDATA[Илиян Илиев: Шансовете на Ботев срещу Маритимо са 50:50]]> 2017-07-24T17:44:00+03:00 2017-07-24T17:44:00+03:00 http://football24.bg/novina/174520-iliyan-iliev-shansovete-na-botev-sreshtu-maritimo-sa-50-50 Илиян Илиев коментира шансовете на Ботев Пловдив срещу Маритимо в третия кръг на Лига Европа. Специалистът разкри интересни подробности за португалския клуб, от който беше част в миналото.   "Mаритимо и Ботев практикуват различни стилове на игра. Португалците залагат на здрава защита и контраатаки, докато Ботев предпочита по-дълго време да държи топката. Гледам да следя и да се информирам за ставащото в бившия ми отбор. През миналия сезон в един момент имаха сериозни проблеми, бяха близо до изпадащите, но треньорът Даниел Рамос ги стабилизира. Дадоха сериозна сума на Санта Клара, за да го вземат.   Сега не знам как ще изглеждат през новия сезон. Разбрах, че са продали няколко играчи на Брага и нямам представа на какво ниво са заместниците, които са взели. Разчитат много на бразилци. Опасен играч е арменският нациоиал Кеворк Газарян Той обаче пропусна заради контузия края на миналия сезон и не знам, дали се е възстановил и дали ще играе. Със сигурност от гледна точка на разузнаването Маритимо ще има предимство, защото сезонът за Ботев вече започна. Най-новите официални мачове на Маритимо, които могат да се изгледат, са от края на миналия сезон. Хубавото за Ботев е, че вече натрупа 4 здрави срещи и ще е в по-добър игрови ритъм.   Като се има предвид от кои държави са двата отбора, нормално е в Португалия да считат своя отбор за фаворит, но са отнасят с респект към съперника си. За мен лично шансовете са равни 50:50 и ще се получат два много оспорвани мача. Като схема Маритимо използват същата като тази на Ботев 4-1-4-1. За реванша ще има още две добри новини за Ботев. Първо, публиката не е нетърпелива и много темпераментна както на повечето отбори в страната и няма да създаде някаква невероятна атмосфера. Толерантна е. Трибуните ще са пълни. Второ, имат нов стадион и теренът ще е много добър. Неприятностите ще бъдат свързани с атмосферните условия. Температурата рядко е над 31 градуса, но влажността е висока. Заради нея се създава усещането за много по-горещо време и това е голям проблем за гостуващите отбори. От това, което показват от началото на сезона обаче смятам, че Ботев имат големи шансове", заяви Илиян Илиев  ... <![CDATA[Интер с минимален успех срещу Лион в контрола]]> 2017-07-24T17:38:00+03:00 2017-07-24T17:38:00+03:00 http://football24.bg/novina/174519-inter-s-minimalen-uspeh-sreshtu-lion-v-kontrola Интер победи Лион с 1:0 в приятелски мач част от International Champions Cup игран в Китай. Единственото попадение в мача бе дело на влезлия като резерва Стеван Йоветич в 75-та минута.   Това бе втори мач за „нероадзурите” от турнето им в Азия след като в петък завършиха наравно 1:1 с Шалке 04.   Двата отбора изиграха едно равностойно първо полувреме, след което направиха множество промени в съставите си. Това даде резултат и след грешка в защитата на французите Йоветич донесе победата на своя отбор оставен непокрит на точката на дузпата....