Футбол 24 2017-11-23T05:37:51+02:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[ПСЖ съсипа Селтик, вкара 7 гола на "детелините"]]> 2017-11-23T00:08:00+02:00 2017-11-23T00:08:00+02:00 http://football24.bg/novina/178834-pszh-sysipa-seltik-vkara-7-gola-na-detelinite ПСЖ продължава без загуба в група B на Шампионската лига след като разгроми Селтик с категоричното 7:1 в двубой на "Парк де Пренс". Гостите откриха още в 56-та секунда, когато точен бе нападателят Муса Дембеле. Това е и най-бързият гол в историята на турнира. Момчетата на Унай Емери обаче отговориха светкавично, като в 9-та минута Неймар изравни. Отново бразилецът в 22-та минуда даде преднина на домакините. ПСЖ продължи да контролира положението и два бързи гола на Единсон Кавани в 28-та минута и на Килиан Мбапе в 35-та направиха резулата 4:1.През второто полувреме във вратата на шотландците паднаха още три гола. В 75-та минута Марко Верати беше точен за парижани, а в 79-та минута Кавани вкара втория си гол в срещата. Крайния резултат оформи Дани Алвеш в 80-та минута. ПСЖ е на върха в класирането с 15 точки, докато Селтик има само 3 спечелени.... <![CDATA[Атлетико (Мадрид) надви Рома и така запази надежди за елиминации]]> 2017-11-23T00:04:00+02:00 2017-11-23T00:04:00+02:00 http://football24.bg/novina/178833-atletiko-madrid-nadvi-roma-i-taka-zapazi-nadezhdi-za-eliminacii Атлетико (Мадрид) надви Рома с 2:0 у дома и съхрани шансовете си за излизане от Група “С” на Шампионската лига. Антоан Гризман вкара в 69-ата минута, а Кевин Гамейро добави още едно попадение в 85-ата минута. Така испанците избегнаха сбогуване още след този кръг.“Дюшекчиите” вече имат 6 точки, докато “вълците” са с 8. Лидер и сигурен продължаващ напред е Челси с 10 т. В последния кръг на 5 декември Атлетико трябва задължително да спечели на “Стамфорд Бридж” и да се надява по същото време италианците да не спечелят вкъщи срещу Карабах, който пък твърдо е последен.  Атлетико има предимство пред Рома в преките двубои.В другия двубой в групата по-рано днес Челси разгроми азерите с 4:0 като гост.Футболистите на Атлетико стигнаха до положение в 22-ата минута, когато Коке засече с глава центриране отляво, но ударът се оказа прекалено лек за Алисон. В 38-ата минута удар на Гризман беше далеч от целта. Малко преди почивката Аугусто Фернандес все пак прати топката в мрежата на Рома, но съдията беше отсъдил нарушение. В 64-ата минута Раджа Наинголан уцели страничния стълб на вратата на Облак. Две по-късно Торес не уцели вратата в една от най-изгодните позиции за домакините до този момент. В 69-ата минута Гризман вдигна трибуните с приказно изпълнение от въздуха за 1:0.  В 83-ата Рома остана с човек по-малко, след като Бруно Перес беше изгонен за втори жълт картон. Две по-късно Гамейро реши всичко с попадението си за 2:0.... <![CDATA[Шок за Юнайтед! Базел ги надви на швейцарска земя]]> 2017-11-22T23:48:00+02:00 2017-11-22T23:48:00+02:00 http://football24.bg/novina/178832-shok-za-iunajted-bazel-gi-nadvi-na-shvejcarska-zemya Манчестър Юнайтед пропусна прекрасна възможност да се класира за осминафиналите на Шампионската лига и то като победител в Група А. Вместо това “червените дяволи” загубиха с 0:1 гостуването си на Базел и ще трябва да почакат до следващия кръг. Михаел Ланг попари “червените дяволи” в 89-та минута. Хората на Жозе Моуриньо трябва да съжаляват, че не взеха нещо от мача, защото направиха много пропуски, особено през първото полувреме. Тогава удариха и две греди. В крайна сметка Юнайтед е на първо място в групата с 12 точки, но преследвачите Базел и ЦСКА Москва имат по 9. Така в последния кръг може да стане интересна въртележка, която може и да изхвърли Юнайтед от турнира. В следващия кръг на 5 декември Юнайтед приема ЦСКА Москва, докато Базел гостува на Бенфика.... <![CDATA[Байерн се озори здраво срещу Андерлехт, но изтръгна победата на белгийска земя]]> 2017-11-22T23:41:00+02:00 2017-11-22T23:41:00+02:00 http://football24.bg/novina/178831-bajern-se-ozori-zdravo-sreshtu-anderleht-no-iztrygna-pobedata-na-belgijska-zemya Байерн Мюнхен записа победа с 2:1 като гост на Андерлехт в двубой от група B на Шампионската лига. "Баварците" поведоха в резултата в 51-та минута, когато Корентин Толисо центрира в наказателното поле и Роберт Левандовски не сгреши от близко разстояние. В 63-та минута Андерлехт изравни, след като Софиан Хани засече подаване на Лукаш Теодорчик. Баварците отново поведоха в 77-та минута, когато комбинация между Джошуа Кимих и Корентин Толисо завърши с попадение на последния. Байерн продължи да натиска, но стражът на белгийците Матс Селз се намеси решително на два пъти. В 88-та минута Андерлехт стигна до второ попадение чрез Хамди Харбауи, но той беше отменен поради засада. Така Байерн е сигурен учасник в плейофите на турнира с 12 точки в актива си, а Андерлехт няма спечелена точка.... <![CDATA[Скука в Торино, Юве и Барса врътнаха безлично 0:0]]> 2017-11-22T23:36:00+02:00 2017-11-22T23:36:00+02:00 http://football24.bg/novina/178830-skuka-v-torino-iuve-i-barsa-vrytnaha-bezlichno-0-0 Ювентус и Барселона врътнаха скучно 0:0 на "Ювентус Стейдиъм" в среща от Група "D" на Шампионската лига.Ситуацията за торинци след това реми става доста деликатна, тъй като тимът има само точка повече пред третия в класирането Спортинг Лисабон.На практика отборът едва ли ще изпусне директни те елиминации, тъй като в последния кръг "лъвовете" имат много тежка визита на Барселона.Каталунците пък са на 1/8-финал и си осигуриха и лидерското място в крайното класиране, като до момента отборът е недостижим на върха с 11 точки.В този мач и двата тима създадоха добри неща на терена, но така и не успяха да стигнат до каквито и да било попадения. Интересното бе, че Лео Меси бе на резерената скамейка за този двубой. ... <![CDATA[Челси размаза Карабах с 4:0 и достигна 1/8-финалите в Шампионската лига]]> 2017-11-22T21:04:00+02:00 2017-11-22T21:04:00+02:00 http://football24.bg/novina/178829-chelsi-razmaza-karabah-s-4-0-i-dostigna-1-8-finalite-v-shampionskata-liga Челси спечели с класиката 4:0 при визитата си на дебютанта този сезон Карабах в среща петия кръг на група „C” и се класира предсрочно за 1/8-финалите на Шампионската лига.Английският шампион контролираше тотално случващото се на Олимпийския стадион в Баку. Играчите на Антонио Конте получиха право да изпълнят дузпа в 21-ата минута, когато Рашад Садиков спря откъсващия се сам срещу вратаря Вилиан и получи директен червен картон. Еден Азар бе точен от бялата точка и даде аванс на „сините” от Лондон, чиято задача бе допълнително улеснена от факта, че имат числен превес на терена.В 36-ата минута бразилецът Вилиан удвои аванса на гостите след асистенция на Еден Азар и този резултат остана непроменен до края на първата част.След почивката в 67-ата минута гол на лондончани бе отменен заради засада на Аспиликуета, а 73-ата минута Сеск Фабрегас реализира дузпа и направи все пак преднината им класическа. Малко след това домакините отправиха първия си точен удар в срещата. Пет минути преди края на редовното време Вилиан с мощен удар оформи крайния резултат.С третия си успех в групата Челси излезе начело с 10 точки преди срещата на Атлетико и Рома в Мадрид по-късно. „Сините” със сигурност не могат да бъдат изместени от някое от първите две места и в последния кръг приемат Атлетико (Мадрид) с опция да се борят за крайната победа в групата. Карабах остава последен с 2 точки в актива си, а в последния кръг гостува на Рома.... <![CDATA[Ювентус - Барселона (СЪСТАВИТЕ)]]> 2017-11-22T20:24:00+02:00 2017-11-22T20:24:00+02:00 http://football24.bg/novina/178828-iuventus-barselona-systavite Ювентус: Буфон, Ругани, Бардзали, Бенатиа, Куадрадо, Кедира, Пянич, Алекс Сандро, Дибала, Дъглас Коста, Игуаин   Барселона: Тер Щеген, Семедо, Пике, Ракитич, Серхио, Иниеста, Суарес, Паулиньо, Деулофеу, Дин, Умтити... <![CDATA[Пирин с проблеми за мача с Черно Море]]> 2017-11-22T19:30:00+02:00 2017-11-22T19:30:00+02:00 http://football24.bg/novina/178827-pirin-s-problemi-za-macha-s-cherno-more Въпреки контузиите и наказанията на основни футболисти в Пирин Благоевград, отборът ще търси положителен развой от предстоящия мач в Варна този петък. Това заяви старши треньорът Милен Радуканов на пресконференция днес ,преди очертаващото се тежко гостуване на Черно Море, като подчерта, че орлетата ще бъдат пределно мобилизирани. „Не е тайна, че имаме трудности от всякакво естество. Въпреки това, ще се опитаме да играем футбол по възможно най-добрия начин, както се опитваме във всеки мач. Знате, че групата ни е малка, но така е във футбола. Ние ще дадем всичко от себе си." заяви още специалистът. От групата за мача отпада наказания Суда, който ще почива два мача заради натрупани 9 жълти картони. Контузени са още Анти Рения и Александър Башлиев. Под въпрос са още Ради Кирилов и Антон Костадинов, но за тях ще се решава след последната тренировка във Варна.... <![CDATA[Водещ журналист влезе в управата на ФК Банско]]> 2017-11-22T19:24:00+02:00 2017-11-22T19:24:00+02:00 http://football24.bg/novina/178825-vodesht-zhurnalist-vleze-v-upravata-na-fk-bansko С решение на редовно събрание на ОбС футболен клуб „Банско“ има ново ръководство. 5-членният Съвет на директорите бе избран с пълно единодушие – 17 от 17 гласа. До смяната на началството на стадион „Свети Петър“ се стигна по инициатива на кмета Георги Икономов след изпълнения със съмнения от всякакъв характер катастрофален минал сезон, а като мотив бе изтъкната „необходимостта от реорганизация на мениджърския екип, която да доведе до по-голяма ефективност и прозрачност“. Както е известно, отборът от курортния град стана изцяло общински през есента на 2014 г., когато тогавашният съсобственик „Юлен“, който осигуряваше половината от бюджета в размер на 350 000 лв., напусна. Последва спад в представянето на отбора и криза, за да се стигне до пролетта на 2017-а, когато след 9 години в професионалния футбол, 7 от които неизменно в топ 5, „козлите“ изпаднаха при аматьорите. Сега по идея на Георги Икономов всяка от политическите партии в ОбС трябваше да излъчи своя номинация за новия Съвет на директорите. От предишното ръководство излязоха дългогодишният деятел на футбола в града под Тодорка Георги Коцев-Гаджо, Борислав Еринин и Александър Въчков. В настоящия състав обаче останаха изпълнителният директор Йордан Баряков-Печенко и икономистката Христина Валеюва, които са от квотата на ГЕРБ. БСП се спря на бизнесмена Иван Дурчов. Той е син на лидера на Столетницата в града Костадин Дурчов. ВМРО предложи настоящия специалист по физическа подготовка и треньор на вратарите на „козлите“ Антон Андонов, който от 10 години работи в клуба. 5-ото място пък зае Крикор Румян – редакционен директор на първата печатна в Банско – вестник „Банско Утре“, който бе номиниран от сдружение „Бъдеще за община Банско“.  Преди няколко години бе и главен редактор на вестник "Вяра".На практика той единствен от новия началнически тръст на „Свети Петър“ не е банскалия. 46-годишният етнически арменец и потомствен цесекар e роден на пъпа на София . За него се знае също, че е близък до бившия спонсор „Юлен“, но се ползва с авторитет и добро име и сред обществеността, а и в общината. Заради приноса на ръководения от него вестник за развитието на футбола в града и радикалните идеи за бъдещето на клуба Коко Румян бе предложен в Съвета на директорите. Това на практика обясни и неговото присъствие на трибуните при домакинска победа с 6:2 над „Балкан“ (Ботевград) в 18-ия кръг на Югозападната трета лига и влезе в съблекалнята да поздрави играчите.Той получи поздравления за новата си длъжност лично от вицепрезидента на БФС Атанас Фурнаджиев, който е банскалия и изгледа с него мача срещу „Балкан“.... <![CDATA[УЕФА обяви номинираните за отбор на годината]]> 2017-11-22T19:15:00+02:00 2017-11-22T19:15:00+02:00 http://football24.bg/novina/178824-uefa-obyavi-nominiranite-za-otbor-na-godinata УЕФА обяви номинираните в анкетата за идеален отбор на годината. В списъка фигурират имената на 50 играчи, от които феновете трябва да изберат идеалната единайсеторка на 2017 година.     Списък с номинираните:       Вратари: Джанлуиджи Буфон ("Ювентус"), Давид Де Хеа ("Манчестър Юнайтед"), Кейлор Навас ("Реал" Мадрид), Мануел Нойер ("Байерн" Мюнхен) и Ян Облак ("Атлетико" Мадрид).   Защитници: Дани Алвес ("Ювентус"/ПСЖ), Леонардо Бонучи ("Ювентус"/"Милан"), Дани Карвахал ("Реал" Мадрид), Джорджо Киелини ("Ювентус"), Камил Глик ("Монако"), Диего Годин ("Атлетико" Мадрид), Йошуа Кимих ("Байерн" Мюнхен), Марсело ("Реал" Мадрид), Бенжамен Менди ("Монако"/"Манчестър Сити"), Томас Мюние (ПСЖ), Жерар Пике ("Барселона"), Серхио Рамос ("Реал" Мадрид), Алекс Сандро ("Ювентус"), Давинсон Санчес ("Аякс"/"Тотнъм"), Антонио Валенсия ("Манчестър Юнайтед"). Полузащитници: Деле Али ("Тотнъм"), Марко Асенсио ("Реал" Мадрид), Каземиро ("Реал" Мадрид), Кевин де Бройне ("Манчестър Сити"), Кристиан Ериксен ("Тотнъм"), Фабиньо ("Монако"), Еден Азар ("Челси"), Андрес Иниеста ("Барселона"), Иско ("Реал" Мадрид), Тони Кроос ("Реал" Мадрид), Хенрих Мхитарян ("Манчестър Юнайтед"), Лука Модрич ("Реал" Мадрид), Миралем Пянич ("Ювентус"), Пол Погба ("Манчестър Юнайтед"), Саул ("Атлетико" Мадрид). Нападатели: Серхио Агуеро ("Манчестър Сити"), Пиер-Емерик Обамеянг ("Борусия" Дортмунд), Карим Бензема ("Реал" Мадрид), Единсон Кавани (ПСЖ), Пауло Дибала ("Ювентус"), Радамел Фалкао ("Монако"), Антоан Гризман ("Атлетико" Мадрид), Хари Кейн ("ТотнъмЮ), Роберт Левандовски ("Байерн" Мюнхен), Килиан Мбапе ("Монако"/ПСЖ), Дрис Мертенс ("Наполи"), Лионел Меси ("Барселона"), Луис Суарес ("Барселона"), Неймар ("Барселона"/ПСЖ), Кристиано Роналдо ("Реал" Мадрид)....