Футбол 24 2017-09-23T19:22:46+03:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[Неочакван герой спаси Реал от нов резил]]> 2017-09-23T19:17:00+03:00 2017-09-23T19:17:00+03:00 http://football24.bg/novina/176792-neochakvan-geroj-spasi-real-ot-nov-rezil Реал Мадрид се върна на победния път след като победи Алавес като гост с 1:2.   В герой за „кралския клуб” се превърна Дани Себайос, който реализира и двете попадения. В 10-та минута той се възползва от грешка на играч на Алавес в наказателното поле и с удар по земя откри резултата. Домакините обаче не се примириха и в 40-та минута Гарсия ефектно засече с глава центриране на Мунир и изравни резултата. Само три минути по-късно Себайос се възползва от лошо изчистена топка и от границата на наказателното поле отново върна преднината на Реал.   През втората част гостите така и не успяха да стигнат до трети гол и до последно държаха своите привърженици на тръни. Все пак до нов шок не се стигна и хората на Зинедин Зидан се поздравиха с успеха.... <![CDATA[Венци Стефанов: Само един човек атакува съдиите! Това е Краля слънце]]> 2017-09-23T19:16:00+03:00 2017-09-23T19:16:00+03:00 http://football24.bg/novina/176791-venci-stefanov-samo-edin-chovek-atakuva-sydiite-tova-e-kralya-slynce „Ако съдиите не се атакуват, българският футбол ще бъде много по-различен.”Това заяви президентът на Славия след победата над Витоша в Първа лига. Венци Стефанов бе категоричен, че родните рефери са под натиск от собственика на Лудогорец Кирил Домусчиев. „Един човек атакува всички съдии! Вчера видяхте ли ЦСКА какво ги правиха? Защо си заравяте главите като щрауси, а задниците са голи отгоре? Кажете истината! Това, което виждате! Толкова ли е страшно? Футболистите също трябва да са възпитани, за да не се разправят със съдиите. Всичко е въпрос на манталитет и възпитание”, каза Стефанов, а после бе попитан дали като член на Изпълкома на БФС не може да потърси решение на този проблем заедно с президента на централата Борислав Михайлов. „Боби Михайлов не може да реши този проблем, защото всеки един съдия се атакува индивидуално! Нахалството стигна дотам, че се атакуват и депутати. Боби Михайлов ли е на терена? По тази логика всеки съдия, който свири мач на Лудогорец или на ЦСКА, трябва да се изкара от съдийството и да бъде наказан. Свирят срещу ЦСКА, свирят срещу нас, а и срещу всеки, който дръзне и се опита да направи нещо. Това е положението!”„Трябва да има един отбор, който да бъде толериран. Ще видите и в неделя срещу Септември. Съдията също е човек и може да сбърка, но зависи дали това е тенденциозно, дали иска да обърне мача и дали свири в ущърб на даден отбор. Това не значи, че трябва да бесим съдиите по дърветата. Ако никой от нас не атакува съдиите, те ще свирят толкова, колкото могат.”Защо не пита Кирил Домусчиев как точно влияе на съдиите?„Аз с г-н Домусчиев не съм разговарял от дълго време и не съм го виждал. Нямам честта. Трудно се говори с Краля слънце, трябва да имаш потенциал, а аз явно го нямам.”Дали факта, че Златомир Загорчич запази поста си, помогна за добрата серия на Славия?„Златомир Загорчич бе много добър футболист, а и е свикнал с обстановката в България. На него родната ни действителност му е позната до болка. Той и екипът му работят. Проблемите, навярно са, че много от играчите не водиха пълноценна подготовка. Иска се време, докато един отбор се окомплектова и започне да играе така, както иска треньорът.”... <![CDATA[Алваро Мората изведе Челси до успех срещу Стоук с първия си хеттрик във Висшата лига]]> 2017-09-23T19:06:00+03:00 2017-09-23T19:06:00+03:00 http://football24.bg/novina/176790-alvaro-morata-izvede-chelsi-do-uspeh-sreshtu-stouk-s-pyrviya-si-hettrik-vyv-visshata-liga Челси се справи с тежкото гостуване на Стоук Сити, разгромявайки „грънчарите” с 4:0.   В герой за „сините” се превърна лятното им попълнение Алваро Мората, който заби своя първи хеттрик в английския футбол. Той откри резултата още във 2-та минута след центриране на Аспиликуета. Педро покачи на 2:0 с ефектно изпълнение в 30-та.   През втората част в рамките на 4 минути в 78-та и 82-та Мората оформи своя хеттрик след асистенции на Бакайоко и отново Аспиликуета.... <![CDATA[Сити сгази Кристъл Палас]]> 2017-09-23T19:02:00+03:00 2017-09-23T19:02:00+03:00 http://football24.bg/novina/176789-siti-sgazi-kristyl-palas „Гражданите” разбиха като домакин Палас с 5:0. На хората на Пеп Гуардиола им отне близо 45 минути, за да намерят пътя към гола чрез Сане, но след това връщане назад за гостите нямаше. Два гола на Стърлинг и по един на Агуеро и Фабиан Делф през втората част направиха резултата разгромен в полза на Сити.   По този начин отборът от Манчестър запази първото място в класирането и вече има по-добра голова разлика от втория Юнайтед. ... <![CDATA[Лукаку донесе трите точки на Юнайтед срещу Саутхемптън]]> 2017-09-23T18:54:00+03:00 2017-09-23T18:54:00+03:00 http://football24.bg/novina/176788-lukaku-donese-trite-tochki-na-iunajted-sreshtu-sauthemptyn Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън като гост с минималното 1:0.   Гостите започнаха двубоя много по-настоятелно от своя съперник и владееха топката в по-големи интервали от време. В 20-та минута това даде резултат и Ромелу Лукаку откри резултата. Той намери центриране на Ашли Коул с глава, но ударът му бе избир от Фрейзър Форстър отскочилата топка обаче се върна обратно в Лукаку и той не сгреши от втория път.   До края на полувремето „червените дяволи” можеха да увеличат своят аванс, но до гол така и не се стигна. През втората част Юнайтед напълно отстъпи инициативата на своя съперник и „светците” тотално контролираха случващото се на терена. Това обаче така и не им донесе желания резултат и те се примириха с минимална загуба.... <![CDATA[Славия разпиля Витоша (Бистрица) с 4:0 на Националния стадион "Васил Левски"]]> 2017-09-23T18:14:00+03:00 2017-09-23T18:14:00+03:00 http://football24.bg/novina/176787-slaviya-razpilya-vitosha-bistrica-s-4-0-na-nacionalniya-stadion-vasil-levski Славия победи без проблеми Витоша (Бистрица) на „Васил Левски“ с 4:0. Попаденията за „белите“ бяха дело на Андреа Христов, Ивайло Димитров, Емил Мартинов и Наско Милев. Така тима от "Овча Купел" записа втора поредна победа след серията от поражения.Футболистите на Златомир Загорчич се представиха много по-добре от своя съперник и заслужено стигнаха до успеха. Ивайло Димитров пропиля едно положение, а негов гол бе отменен, преди да се стигне до откриране на резултата. Това се случи в 38-ата минута, когато младият Андреа Христоя засече с глава центриране на Иван Минчев и простреля вратаря на Бистрица.Преди почивката треньорът на Витоша (Бистрица) Костадин Ангелов бе изгонен на трибуните.През втората част Славия вкара още две попадения. Националът Ивайло Димитров най-после успя да се разпише в 67-ата минута, след като преди това направи още няколко пропуска. Той направи направи двойно подаване с Галин Иванов пред наказателното поле и с едно докосване преодоля излезлия да го пресрещне вратар за 2:0.Класическият резултат бе оформен от Емил Мартинов, който се разписа при бърза контраатака и пас на Калоян Кръстев.В добавеното време на срещата Наско Милев оформи крайното 4:0 с перфектно изпълнен пряк свободен удар.С успеха Славия събра 8 точки и заема 12-ото място. Витоша пък продължава да бъде на дъното с едва 2 точки.... <![CDATA[Феновете на ЦСКА последваха ръководството и на свой ред се наскачаха Боби Михайлов]]> 2017-09-23T18:02:00+03:00 2017-09-23T18:02:00+03:00 http://football24.bg/novina/176786-fenovete-na-cska-posledvaha-rykovodstvoto-i-na-svoj-red-se-naskachaha-bobi-mihajlov Фен клуб „Сектор Г” последва примера на част от ръководството и футболистите на ЦСКА и на свой ред излезе с официално обръщение към президента на БФС – Борислав Михайлов по повод съдийството в мачовете на клуба.   Ето какво гласи то:   „Тарикат мъж не писка. Само че понякога и на мъжа му писва. Както всички сте забелязали, от известно време насам т.е. откакто сме убедителен лидер в шампионата, съдийството срещу ЦСКА е меко казано отвратително. Не се свирят дузпи като по учебник, вдигат се несъществуващи засади, жълти картони и пр. и пр. "Тука е така" - чуваме го всеки ден и забелязваме, че за доста хора в България примиренческото мислене се е превърнало в основно верую. Не и за нас. Бориславе, убийство на наш играч ли трябва да се случи в наказателното поле на противника за да могат съдиите да отсъдят дузпа? Променяно ли е правилото за засада в Първа Лига или просто сте въвели отделно такова за нашите мачове? Има ли тежки зависимости от трети страни в Съдийската комисия и вътрешните структури на управляваното от теб БФС? Не е ли по-добре да върнем Марк Бата обратно във Франция - няма особен смисъл да харчите повече от парите на данъкоплатците за 100 000 евро годишна заплата на въпросния господин след като е тотално безполезен, нали? Не е ли крайно време да ни освободиш от присъствието си и да подадеш оставка, отдавайки се на тежки софри и спокойни старини? Стигаме и до т. нар. Етична комисия, която от скоро е твърдо решена да възцари приятелска атмосфера по родните стадиони, изкоренявайки нецензурните и вулгарни скандирания, плакати и транспаранти и глобявайки сурово всеки провинил се. Естествено е напълно случайно съвпадение, че откакто почти навсякъде хората започнаха да демонстрират открито мнението си за БФС и тяхното управление, заговорихме за етика. Ами правото на свободното изразяване на мнение? Или и то е мираж както класирането на националния ни отбор на голям футболен форум? В демократично общество ли живеем или се връщаме 50 години назад? Мъжки полов атрибут за вас, господа. Ще дефлорираме и вас и нежните ви душици ако се наложи и ласките ни няма да са леки и чувствителни. Приемете това като последно предупреждение. Ще следим изкъсо всяко едно действие спрямо нашия клуб и нас като фенове от ваша страна. И ако тенденцията се запази, ще трябва да уважим очевидното ви желание отново да бъдете окупирани. Достатъчно етични ли бяхме? с презрение, от Фен клуб Сектор Г”... <![CDATA[Загорчич: Няма как да не съм радостен]]> 2017-09-23T17:58:00+03:00 2017-09-23T17:58:00+03:00 http://football24.bg/novina/176785-zagorchich-nyama-kak-da-ne-sym-radosten Наставникът на Славия – Златомир Загорчич не скри радостта си след изразителния успех на неговия отбор срещу Витоша с 4:0.   „Успяхме в това, което искахме. Доволен съм от представянето на футболистите си. Няма как да не съм радостен. Благодаря на футболистите, че показаха това, което умеят. Ще искаме да постигнем добър резултат и в мача с Верея, който ни предстои. Най-после започнахме да бележим повече. Това липсваше в играта ни", заяви Загорчич.  ... <![CDATA[Рома се справи с Удинезе за едно полувреме]]> 2017-09-23T17:53:00+03:00 2017-09-23T17:53:00+03:00 http://football24.bg/novina/176784-roma-se-spravi-s-udineze-za-edno-poluvreme Рома победи Удинезе с 3:1 в първи мач от поредния кръг на Серия А. Домакините започнаха вихрено двубоя и още в 12-та минута Един Джеко отбеляза дежурното си попадение. Раджа Наинголан се пребори в средата на терена и със сетни усилия пусна топката към босненеца, който останал очи в очи със стража на гостите не сгреши.   Стефан Ел Шаарауи покачи на 2:0 в 30-та минута след като Джеко пусна отлично подаване към него по земя. Отново Ел Шаарауи направи резултата класически в самия край на първата част.   През второто полувреме „зебрите” бяха малко по-агресивни и на няколко пъти бяха близо до гола. В 89-та минута Пероти пропусна дузпа за „джалоросите”, а в ответната атака гостите все пак успяха да стигнат до почетно попадение. Негов автор стана Йенс Ларсен, оформяйки крайното 3:1.... <![CDATA[Павел Недвед се завърна във футбола!]]> 2017-09-23T17:12:00+03:00 2017-09-23T17:12:00+03:00 http://football24.bg/novina/176783-pavel-nedved-se-zavyrna-vyv-futbola Павел Недвед подписа с аматьорския чешки клуб ФК Скална, където играе синът му. Вицепрезидентът на Ювентус обяви новината чрез профила си във Фейсбук, където публикува снимка как подписва договора си.   Така легендата се завръща в отбора, от който започва своята кариера и ще може да играе рамо до рамо със сина си Павел младши.   ФК Скална отказа да обяви трансферната сума, която е била платена на Юве, но призна, че не знае кога в най-скоро време ще може да използва новото си попълнение, което е много заето с ръководни задачи в „старата госпожа”.  ...