Футбол 24 2017-08-18T02:09:53+03:00 Zend_Feed_Writer http://football24.bg/ <![CDATA[Евертън надви Хайдук Сплит и е близо до групите на Лига Европа]]> 2017-08-18T00:16:00+03:00 2017-08-18T00:16:00+03:00 http://football24.bg/novina/175391-evertyn-nadvi-hajduk-split-i-e-blizo-do-grupite-na-liga-evropa Евертън победи с 2:0 Хайдук Сплит в първия мач от плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа.Срещата се игра на "Гудисън Парк", а след нея "карамелите" се доближиха максимално до груповата фаза на втория по сила европейски турнир.Кийн откри резултата в 30-ата минута, а минута преди почивката Идриса Гай оформи крайния резултат в срещата.Реваншът е след седмица в Сплит.... <![CDATA[Моци: Изиграхме един доста добър мач]]> 2017-08-18T00:08:00+03:00 2017-08-18T00:08:00+03:00 http://football24.bg/novina/175390-moci-izigrahme-edin-dosta-dobyr-mach Бранителят на Лудогорец Козмин Моци бе доволен от победата на неговия тим с 2:0 над литовския Судува в квалификациите за Лига Европа. Румънецът вкара важният първи гол, но сподели, че за него не е от значение кой е автор на попаденията.“За мен не е важно кой вкарва, а че отборът печели. Мисля, че направихме един изключително добър мач. Можехме да вкараме още голове, но и така имаме добри шансове за реванша. Съперникът се защитаваше с целия отбор, затова ни беше малко трудно до първия гол, но след това можехме да бележим и още. Трябва да сме спокойни и да мислим за втория мач. Димитър Димитров говори с всички футболисти. Каза ни, че иска да промени някой неща. Много добър треньор, чакаме с нетърпение да работим заедно”, каза Моци.... <![CDATA[Херо: След първия гол можехме да вкараме още няколко ]]> 2017-08-18T00:06:00+03:00 2017-08-18T00:06:00+03:00 http://football24.bg/novina/175389-hero-sled-pyrviya-gol-mozhehme-da-vkarame-oshte-nyakolko Треньорът на Лудогорец Димитър Димитров - Херо коментира успеха в първия плейоф над Судува с 2:0 в турнира Лига Европа на "Лудогорец Арена".Бургазлията похвали съперника и допълни, че не счита битката за приключена преди реванша след седмица."Доста организиран тим, играят дълбоко в собствената си половина, трудно се играе, през втората част имахме шанс да реализираме и още голове, работим от два-три дни заедно, има и леки тактически грешки, но съм доволен от успеха и играта на момчетата. Тимът на Судува не е случаен, след като са отстранили 3 отбора до този момент", коментира Димитров пред Диема Спорт след края на срещата в Разград."При пет човека на съперника в защита трябваше да играем по различен начин, след първия гол имахме възможност да реализираме още попадения. Реваншът трябва да бъде изигран умно, при реванша трябва да бъдем пределно концентрирани", добави той."Ще се опитаме да направим нужната селекция, за да има вариативност, ако не сега през зимата", каза наставникът на Лудогорец."Срещу Дунав очаквам труден мач, при нашите футболисти има умора, ние играем в четвъртък, после в неделя. Вероятно ще има и ротации в състава, на някои футболисти ще им дадем почивка, ще мислим", каза още Димитров.... <![CDATA[Милан писа "отличен 6" на македонците от Шкендия]]> 2017-08-17T23:30:00+03:00 2017-08-17T23:30:00+03:00 http://football24.bg/novina/175388-milan-pisa-otlichen-6-na-makedoncite-ot-shkendiya Милан размаза македонския Шкендия Тетово с 6:0 в първия мач между двата тима от плейофната фаза за влизане в групите на Лига Европа.Леонардо Бонучи успя да дебютира на "Сан Сиро" с екипа на "росонерите" и действаше с Кристиан Сапата в центъра на отбраната.За "росонерите" в игра бяха и доста други нови попълнения, като впечатление направи, че като цяло половината състав на практика е нов в сравнение с миналия сезон.Андре Силва откри резултата в 13-ата минута, а в 25-ата Монтоливо удвои за домакините.В 28-ата минута Силва вкара втория си гол в мача, а следващото попадение бе дело на Борини, който се разписа в 67-ата минута.Минута по-късно Антонели също записа името си сред голмайсторите, а крайният резултат бе оформен от Монтоливо, който в 85-ата минута вкара втория си гол в мача. ... <![CDATA[Херо с отличен дебют начело на Лудогорец, тимът надви с 2:0 Судува в първия мач]]> 2017-08-17T23:12:00+03:00 2017-08-17T23:12:00+03:00 http://football24.bg/novina/175387-hero-s-otlichen-debiut-nachelo-na-ludogorec-timyt-nadvi-s-2-0-suduva-v-pyrviya-mach Лудогорец е на малка крачка от влизане в групите на Лига Европа, след като разградчани надвиха литовския Судува с 2:0 в първия плейофен мач. Така на практика с оглед на класата на противника се очертава реваншът да бъде като цяло протоколен и родните "орли" да не сгрешат и на прибалтийска земя.Това бе официален дебют на новия треньор на разградчани Димитър Димитров - Херо, като впечатление направи, че попаденията за тима паднаха в доста късна фаза от срещата.Първото полувреме като цяло не вървеше особено добре за домакините и макар те да владееха инициативата, чистите голови положения почти липсваха.В 61-ата минута обаче Козмин Моци с глава препарира Кардум, след като се възползва от перфектно центриране в наказателното поле.Малко преди това разградчани бяха показали нокти, след като Мисиджан нацели с перфектен удар гредата. След като реализира първия гол в мача тимът от Разград се поразигра и в 76-ата минута удвои аванса си след прекрасен удар от дистанция на Мисиджан, който влезе във вратата.До края на самата среща нямаше повече попадения. ... <![CDATA[Славия си върна Галин Иванов]]> 2017-08-17T19:48:00+03:00 2017-08-17T19:48:00+03:00 http://football24.bg/novina/175385-slaviya-si-vyrna-galin-ivanov Галин Иванов официално е футболист на Славия. Нападателят мина днес през офисите на клуба и подписа договор до края на календарната година. През последните две седмици Иванов тренираше на стадиона в "Овча купел" и след разговор с президента Венцеслав Стефанов реши да облече бялата фланелка.Галин вече има един период в Славия между 2008 и 2014 година като на сметката си записа 128 мача и 25 гола. Именно с добрите си игри там, той хвана окото на големите отбори. Към Галин имаше предложения от още няколко тима, но в крайна сметка той избра да се завърне в Славия."Чувствам се добре в Славия. Винаги този отбор ми е бил на сърцето. Бързо се разбрахме с шефовете и се надявам да помогна", каза Иванов след като парафира контракта.... <![CDATA[Гришо счупи каръка срещу Дел Потро и продължава напред в Синсинати]]> 2017-08-17T19:47:00+03:00 2017-08-17T19:47:00+03:00 http://football24.bg/novina/175386-grisho-schupi-karyka-sreshtu-del-potro-i-prodylzhava-napred-v-sinsinati Григор Димитров победи Хуан Мартин Дел Потро с 2:0 сета в отделните части 6:3, 7:5 в мач от третия кръг на престижния турнир в Синсинати. Това е първи успех за българина срещу този съперник след серия от пет загуби.   Димитров започна по отличен начин първия сет и рано-рано проби своя противник, за да натрупа преднина от 3:0 гейма в първия сет. Той не позволи преднината му да му се изплъзне и затвори на 6:3.   Вторият сет не започна по-особено благополучен начин за нашенеца, който допусна ранен пробив и изоставане от 1:4. Въпреки това той се събра и успя да върне пробива, а при 5:4 за Дел Потро, Григор спаси 3 сет бола и изравни на 5:5. Веднага след това Гришо проби подаването на своя противник и в последствие затвори втория сет – 7:5, а с това и мача.... <![CDATA[Всички номинирани за Играч на годината на ФИФА]]> 2017-08-17T19:14:00+03:00 2017-08-17T19:14:00+03:00 http://football24.bg/novina/175383-vsichki-nominirani-za-igrach-na-godinata-na-fifa Играчите на Реал Мадрид доминират в листата от 24-та футболисти номинирани за Играч на 2017-та година на ФИФА. Интересен е фактът, че капитанът на Барселона Андрес Иниеста също попада в този списък, въпреки че изигра едва 13 мача като титуляр в Ла Лига през миналия сезон, защото бе измъчван от травми.   Ето ги и всички номинирани: Пиер-Емерик Обамеянг (Борусия Дортмунд) Леонардо Бонучи (Ювентус, Милан) Джанлуиджи Буфон (Ювентус) Дани Карвахал (Реал Мадрид) Кристиано Роналдо (Реал Мадрид) Пауло Дибала (Ювентус) Антоан Гризман (Атлетико Мадрид) Еден Азар (Челси) Златан Ибрахимович (Манчестър Юнайтед) Андрес Иниеста (Барселона) Хари Кейн (Тотнъм) Н’Голо Канте (Челси) Тони Кроос (Реал Мадрид) Робърт Левандовски (Байерн Мюнхен) Марсело (Реал Мадрид) Лионел Меси (Барселона) Лука Модрич (Реал Мадрид) Кейлор Навас (Реал Мадрид) Мануел Нойер (Байерн Мюнхен) Неймар (ПСЖ, Барселона) Серхио Рамос (Реал Мадрид) Алексис Санчес (Арсенал) Луис Суарес (Барселона) Артуро Видал (Байерн Мюнхен)   Финалната тройка, от която ще бъде избран носителят на наградата ще бъде определен след гласуване от 21-ви август до 7-ми септември.... <![CDATA[Наинголан: Азар може да спечели Златната топка, ако започне да вкарва повече]]> 2017-08-17T18:51:00+03:00 2017-08-17T18:51:00+03:00 http://football24.bg/novina/175382-naingolan-azar-mozhe-da-specheli-zlatnata-topka-ako-zapochne-da-vkarva-poveche Полузащитникът на Рома – Раджа Наинголан смята, че неговият сънародник Еден Азар има всички необходими качества да спечели Златната топка и единственото нещо, което го отдалечава от приза е фактът, че бележи по-малко голове от основните претенденти за отличието – Меси, Роналдо и Неймар.   „Мисля, че той има капацитет да я спечели, защото за мен той е много талантлив играч, много добър играч, решителен играч. Той прави разликата на терена, но единствената разлика между него и да кажем Неймар, Кристиано Роналдо и Меси е, че те бележат много повече от него. Така, че мисля, че това е най-важното нещо и единствената разлика между тях, защото за мен Азар е в топ 5 на света”, заяви Наинголан.... <![CDATA[Нов удар за Барса! Суарес аут за 4-5 седмици!]]> 2017-08-17T18:21:00+03:00 2017-08-17T18:21:00+03:00 http://football24.bg/novina/175380-nov-udar-za-barsa-suares-aut-za-4-5-sedmici Нападателят на Барселона – Луис Суарес ще пропусне следващите 4-5 седмици след като получи травма в коляното по време на реванша за Суперкупата на Испания срещу Реал Мадрид снощи. Уругваецът доигра мача накуцвайки, защото Ернесто Валеверде нямаше право на повече смени. Решението му обаче ще му коства участието му е мачовете срещу Реал Бетис, Алавес, Еспаньол и Хетафе. Освен това той няма да играе за Уругвай срещу Аржентина и Парагвай и може да пропусне първия мач на Барса в Шамионска Лига....