Лион - Черноморец Одеса 1:0
Първенства

19.09.2013 21:59

Черноморец (Одеса) изненада Динамо (Загреб) с 2:1 като гост (ВИДЕО)

Черноморец (Одеса) победи Динамо (Загреб) с 2:1 като гост в мач от група "В" на Лига Европа. Нападателят на гостите Франк Джа Джедже сбърка едно подаване в 41-ата минута и топката попадна в краката на Жуниор Фернандес. Той не се колеба, финтира защитник и стреля силно в тялото на вратаря. Безетосни изби удара, но Фернандес довкара в мрежата за 1:0.

В 62-ата минута домакините успяха да изравнят. Риера центрира към пеналта, където Алексей Антонов засече с глава и прати топката във вратата за 1:1. Само 4 минути по-късно обаче Джа Джедже отбеляза за крайното 1:2. Така Черноморец (Одеса) и Лудогорец имат по три точки в група "В" на Лига Европа, но българите са с по-добра голова разлика и водят в класирането.