Фрайбург Нюрнберг

Фрайбург обърна Нюрнберг (ВИДЕО)

Фрайбург победи с 3:2 тима на Нюрнберг в късен двубой от програмата на 28-ия кръг в първа Бундеслига.

Емануел Погатец откри резултата в полза на "франките" в 6-ата минута, след като се възползва от пас на Хироши Кийотаке.

Павел Кърмаш изравни за домакините в 23-ата минута, след хубав пас на Джонатан Шмид. Именно Кърмаш направи дузпа в 44-ата минута, а Йосип Дърмич я превърна в гол.

Адмир Мехмеди изравни за Фрайбург в 53-ата минута, след изпълнение на единадесет метров наказателен удар. Феликс Клаус в 65-ата минута оформи крайния резултат.

В последната минута на срещата Емануел Погатец бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон.

Фрайбург вече има 29 точки и е с пет повече от зоната на изпадащите. Нюрнберг е на 15-о място с 26 пункта.