Щутгарт Фрайбург Борусия Мьонхенгладбах Нюрнберг

Щутгарт с важен успех, Борусия М прати Нюрнберг при изпадащите

Щутгарт постигна ценен успех с 2:0 над състава на Фрайбург в мач от 29-ия кръг в първа Бундеслига.

Домакините откриха резултата в 69-ата минута, след като Александру Максим се възползва от пас на Ибрахима Траоре. Второто попадение бе дело на австриеца Мартин Харник в 89-ата минута.

С тази победа Щутгарт събира актив от 27 точки, с които излиза от зоната на изпадащите. Фрайбург е с две повече от днешния си съперник и се намира на 14-о място.

Нюрнберг инкасира домакинска загуба с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах. Хуан Аранго откри резултата за гостите в 17-ата минута, а Макс Крузе добави второто попадение в 79-ата минута.