Барселона Валенсия

Нова издънка за Барселона! Валенсия удари "каталунците" на "Ноу Камп"

Отборът на Валенсия се наложи над Барселона с резултат 2:1 като гост в мач от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион. Това е трета поредна загуба за "каталунците" след Реал Сосиедад за първенство и Атлетико Мадрид в Шампионската лига.

Иван Ракитич си отбеляза автогол в 26-ата минута, а в края на първата част Мина удвои преднината на гостите. Лионел Меси намали в 63-ата, но домакините не успяха да стигнат до нищо повече в този мач.

Барселона остава на първата позиция, но "каталунците" бяха застигнати по точки от Атлетико Мадрид. Реал е трети на точка зад двата тима. Валенсия вече е 11-ти с 40 точки.