Чавдар (Етр) Сливнишки герой

Сливнишки герой тръгна с победа над Чавдар (Етр)

С победа стартира новият шампионат тимът на Сливнишки герой, надделявайки с 2-0 над Чавдар (Етрополе), който само преди няколко дни бе възстановен след обединение с друг отбор от този регион ФК Правец.

Пред около 300 зрители на градският стадион в Сливница, сред които и кмета на Община Сливница г-н Васко Стоилков и Президентат на Аматьорската футболна лига в България г-н Румен Вълков, и при отлични метерологични условия, двата отбора изнесоха приличен мач, лишен от високи футболни достойнства, но с оглед на началото на първенството – приятен за гледане двубой, в който възпотаниците на Венцислав Рангелов и Петър Малинов закономерно постигнаха победа. Главен съдия на мача пък бе Методи Павлов от София.

Въпреки очакванията за далъч по-лек мач, с по-изразително надмощие, сливничани не стигнаха лесно до победата, напротив, през първата част гостите стояха добре на терена, а традиционният домакински натиск се изразяваше в половин дузина центирания от ъглови удари и атаки на скорост, които се разбиваха пред наказателното поле на Христо Матев през първата четвърт на полувремето.

В 17-та минута, след една добра атака отдясно, Денис Николов почучи топката на метър от наказателното поле, стреля силно без подтготовка, но топката прелетя над вратата.

В 29-та минута все пак сливничани откриха резултата, след изпълнение на ъглов удар топката първо бе изчистена, след което бе подадена към Весислав Иванов той намери нахлуващият в наказателното поле Мариан Хаджиев който стреля, Матев изби, но топката отново попадна у него и тпри повторението не сгреши, откривайки головата си сметка за новият сезон (в който се завърна след няколко месеца прекарани в тима на Витоша Бист), бележейки за 1-0.

В 33-та минута нападателят на гостите Михаил Михайлов се откъсна, напредна и с се пробва със страховита тупалка от 20-на метра, която обаче Мартин Минев изби с вещина. Последваха две добри атаки на домакините, при едната от които Денис Николов излезе очи в очи срещу вратаря на Чавдар, но не успя да го преодолее, тъй като Матев го пресрещна своевременно, а и ъгълът на атака бе доста малък.

През втората част Героя бе значително по-агресивен, атаките бяха много по-опасни, като при една такава в 50-та минута Весислав Иванов бе намерен на задна греда след изпълнение на ъглов удар, подаде на Мариан Хаджиев, но той само от 2 метра не успя да стреля добре, и вратарят на Чавдар улови.

Само 5 минути по-късно при една много хубава атака на Героя Любомир Деспотов с глава стреля в гредата, топката се върна в краката на Стефан Аличков и младокът не сбърка забивайки топката в мрежата за 2-0.

Гостите можеха да намалят в края на мача, когато след опасна контра Г. Атанасов излезе на чиста позиция, стреля, но Минев спаси.