Септември (Сим) ФК Балкан (Ботевград)

Септември Симитли продължава силната си серия

В мач от 7-ия кръг на Югозападната трета лига  отборът на Балкан 1929 загуби  в Ботевград от Септември Симитли с 1-4. Това бе трето поражение на домакините.от началото на шампионата, досега те имат и четири равенства, но нямат победа.Първото полувреме завърши без голове. Четири минути след началото на второто гостите откриха резултата чрез  Смаил Креболиев. А в 55-та минута вече водеха с 2-0 след отлично изпълнен пряк свободен удар от Антон Мангурев. Домакините бързо върнаха едно попадение - в 60-та минута силен удар на Иван Редовски затрудни вратаря Пангев и притичалият Ивайло Златев намали резултата. Малко по-късно обаче  Здравко Атанасов остави отбора си с човек по-малко, след като бе отстранен от игра за два жълти картона. Стигна се и до други остри сблъсъци и пререкания, най-вече заради не напълно адекватните действия на съдийския състав с главен рефер Ивайло Ненков . Десет минути преди края Кирил Георгиев   трети гол за гостите и на практика реши мача. В ответната атака Цветелин Цаковски от Балкан удари напречната греда от пряк свободен удар, а към края на редовното време  Септември отбеляза и четвърто попадение чрез Гущеров за крайното 1-4.