Евроколеж (Пловдив) Розова долина

Евроколеж обърна Розова долина

Отборът на Евроколеж успя да направи обрат срещу Розова долина и победи с 2:1 в отложена среща от четвъртия кръг на Югоизточната Трета лига.  Головете за пловдивчани вкараха през втората част Серафим Михайлов и Борис Малев, а за гостите точен беше Атанас Апостолов. Домакините можеха да победят по-категорично, но пропуски сами срещу вратаря Цветан Тодоров направиха Серафим Михайлов, Борис Малев и Георги Куртев. С днешните три точки колежани записаха пореден успех срещу тим от челото на класирането.

През първата част двата отбора играха почти равностойно с лек превес на пловдивчани. Липсваха голови положения пред двете врати, но въпреки това гостите успяха да поведат в резултата. В 15 минута след красив удар от  20 метра на Атанас Апостолов топката влетя в горния десен ъгъл на Апостол Стоянов - 0:1.

Колежани отговориха с няколко далечни удара, но топката мина покрай вратата на гостите. В 32 минута Тодор Тимонов би опасно по диагонал, но Цветан Тодоров с отлична намеса отклони и топката облиза гредата и излезе в корнер.

Най-чистото положение колежани пропуснаха в края на метър с глава Мирослав Караилиев пропусна да изравни. През втората част синьо-белите надиграха тотално гостите и успеха да обърнат резултата. В 53 минута Серафим Михайлов със силен удар прати топката покрай вратата. В 60 минута Куртев изведе Малев от ляво, той проби към наказателното поле. Пусна успоредно на голлинията. Няколко играчи на розите се разминаха с коженото кълбо и връхлитащият Михайлов изравни - 1:1.  Десет минути след това колежани можеха да направят обрат, след като Куртев изведе в коридор Малев сам срещу Тодоров. Крилото реши да прехвърли вратаря Тодорв, но стражът скочи и парира топката. Все пак Малев вкара две минути след това. Серафим Михайлов проби от дясно и пусна към втората греда, където Малев с плонж прати топката в напречната греда и топката влезе за 2:1. Колежани можеха да вкарат още голове, но сами срещу Тодоров пропуснаха Малев, Михайлов и Георги Куртев. С този успех Евроколеж са десети с 15 точки, а розите остават трети с 19 точки.

Следващата среща на колежани е в събота от 15:00 часа в Кабиле срещу Ураган.