Свобода (Пещера) Сливнишки герой

Сливнишки герой вкара пет на Свобода (Пещера)

Пет гола инкасира в своята врата отборът на новака в югозападната трета лига Свобода (Пещера), при гостуването си на лидера в югозападната трета лига ФК Сливнишки герой. Погрома бе двубой от 14-ти кръг на първенството, и се игра на градският стадион в Сливница.

Самият мач бе монолог, в който домакините не дадоха никакъв шанс на своите опоненти. Госите успяха да устискат нулевият резултат до 24-та минута, когато Александър Александров откри с дежурното си попадение, а десет минути по-късно сътвори уникално красиво положение, прехвърляйки елегантно вратаря на Свобода С. Томов за 2-0. В 39-та минута полузащитникът на Героя Костадин Кафтанов проби по дясното крило и нахлу в наказателното поле на гостите, където е свален от защитник в бяло, за което реферът Огнян Янков (който направи дебют в този двубой), отсъди 11 метров наказателен удар. Зад топката застана капитанът Ивайло Цветков и с точен удар направи резултата 3-0.

През втората част нещата не се промениха, като футболистите на Сливнишки герой рязко свалиха темпото на игра, не си давайки много зор до края на мача, и сякаш смилявайки се над своите колеги, което от своя страна доведе до недоволство от публиката, която ги подканваше да вкарват.

Все пак гостите от Пещера инкасираха още две попадение. Първо в 53-та минута Божидар Атанасов отбеляза третият си гол в първенството, а Красимир Георгиев бе точен, след асистенция на Александър Александров, който го изведе очи в очи с Томов, а Георгиев с красив вътрешен фалцов удар отбеляза за 5-0.

Това бе 11 победа на момчетата на Венци Рангелов и Пепи Малинов в първенството, като с набраните 33 точки те са едноличен лидер в групата, вече с преднина от 4 точки пред Стремска слава, които се издъниха при гостуването си в Ботевград, завършвайки 1-1 с Балкан. Следващата сряда сливничани гостуват в Дупница на Марек, а Свобода приема Балкан.