Барселона Виляреал

Луис Енрике: Заслужавахме победата срещу Виляреал

Наставникът на Барселона Луис Енрике смята, че неговият отбор е заслужавал трите точки при гостуването си на Виляреал в неделя. Каталунците стигнаха до равенството 1:1 и то благодарение на гол в последната минута на Лионел Меси от пряк свободен удар.

Гостите имаха претенции за дузпа на два пъти през втората част, когато  се бореха да изравнят резултата.

„Отборът заслужаваше повече, заслужавахме да победим, но футболът не винаги е честен. Виляреал е отбор, който се опитва да играе и има качествени играчи. Знаят добре стила си на игра с и без топка.

Бяхме наясно с трудностите, които ще имаме срещу тях, но заслужавахме да победим. Нямам какво повече да кажа на моите играчи, изиграхме страхотен мач. По същия начин беше и срещу Билбао дори играхме по-добре.

Създадохме много положения за гол срещу отбора с най-малко допуснати попадения в Ла Лига, но не бяхме достатъчно точни в последните метри.

Има още много мачове и със сигурност ще се борим за титлата. Трябва да продължим да се подобряваме и да сме още по-силни за да оправим формата си. Най-трудното нещо във футбола е вкарването на голове”, заяви Енрике.

Барселона се намира на 5 точки от лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко.