Барселона Атлетик Билбао

МСН класира Барса напред в турнира за Купата на Краля

Барселона успя да победи Атлетик Билбао с 3:1 на Камп Ноу и по този начин с общ резултат 4:3 продължи напред в турнира за Купата на Краля.

Въпреки игровото предимство на каталунците успехът не дойде никак лесно. Гостите бяха много добре организирани в защита, но въпреки това в 36-та минута Луис Суарес изведе „блауграна” напред в резултата след ефектно изпълнение от воле.

Още в самото начало на втората част домакините получиха право да изпълнят дузпа след нарушение срещу Неймар. Именно бразилецът застана зад топката и не сгреши, покачвайки на 2:0.

Точно когато футболистите на Луис Енриге си помислиха, че всичко в тази среща е решено дойде и попадението на Саборит. Той успя да се извиси над бранител на Барса и с глава изравни общия резултат.

В 77-та минута Лионел Меси вкара третия си гол от пряк свободен удар в три мача и по този начин класира своя отбор напред в надпреварата. Както в първия мач срещу „баските” аржентинецът реализира безценно попадение от статично положение, оформяйки крайния резултат в мача.