Торино Милан

Торино и Милан с голово реми в мач, в който имаше всичко

Торино и Милан завършиха наравно 2:2 в последния мач от 20-я кръг в Серия А.

Домакините успяха да се възползват от две отлично проведени контраатаки и успяха само в рамките на пет минути през първата част да излязат с два гола аванс пред своя съперник.

В 21-та минута Андреа Белоти реализира 14-я си гол за сезона в първенството след като успя да отклони рикоширал удар на Ляич в мрежата на безпомощния Донарума. В 26-та минута Бенаси покачи на 2:0. Той се възползва от карамбол в наказателното поле на гостите и с елегантен удар с пета успя да прекара топката над плонжа на стража на Милан.

Само 6 минути по-късно домакините можеха да решат всичко в своя полза, но Джанлуиджи Донарума спаси дузпата изпълнена от Адем Ляич и запази своя отбор в мача.

През втората част „росонерите” излязоха пределно мобилизирани да изкопчат нещо от този двубой. Натиска им даде резултат и в 55-та минута Андреа Бертолачи намали резултата въпреки самоотвержените намеси на Джо Харт.

Пет минути по-късно Милан получи възможността да изпълни 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Карлос Бака и изравни резултата, неоставяйки шансове на Харт от бялата точка.

Последва период с натиск от страна на гостите, а Торино се придържаше към тактиката си от първата част и дебнеше своя опонент на контраатака.

В самия край на срещата Милан остана с човек по-малко след като Романьоли бе изгонен за втори жълт картон.

Това обаче не даде отражение върху крайния резултат и той остана непроменен до края.

Така Милан запази петото си място с 37 точки и не 4 пункта и мач по-малко от третия Наполи, а Торино се изкачи до 8-та позиция с 30 пункта след 20 изиграни мача.