Палермо Интер

Интер надцака Палермо насред пороя на "Барбера"

Интер победи с 1:0 като гост Палермо и продължи перфектната си серия от победи, като днешната беше осма поред във всички турнири. Единственото попадение реализира новото попълнение на "нерадзурите" Жоао Марио в 65-та минута, възползвайки се от центриране на Кандрева.

Първото полувреме премина под доминацията на Интер, но Мауро Икарди и Кандрева не успяха да намерят мрежата в поредицата си от удари по посока на Посавеч. След 10-та минута пък над терена започна да се излива силен дъжд, който не спря до края на срещата и направи условията за игра доста трудни. Поради мократа трева и двата отбора правиха много грешки, с което атаките към двете врати се редяха една след друга.

В 65-та минута защитата на Палермо се пропука и Кандрева намери перфектно Жоао Марио във вратарския пеналт и  от близо португалецът не сгреши със странична ножица. В 79-та минута Кристиан Ансалди получи втори жълт картон и остави "нерадзурите" с човек по-малко, което донесе малко напрежение пред вратата им. Две минути по-късно на терена за домакините се появи и Ивайло Чочев, който се отчете с един удар от разстояние. В самия край на срещата пък Алесандро Гаци също напусна терена с червен картон, за да изравни съотношението на силите.

Така Интер вече са пети в класирането с 39 точки и са на точка от топ 4. Палермо пък са 18-ти на 11 точки от спасението.