Ювентус Милан

Ювентус отстрани Милан от турнира за Купата на Италия

Ювентус си осигури място на 1/2-финалите в турнира за Купата на Италия след като успя да победи Милан с 2:1.

Двубоят започна по отличен начин за домакините. В 10-та минута Хуан Куадрадо елегантно отклони центриране на Асамоа към Паоло Дибала, който с красив удар от воле буквално разстреля безпомощния Донарума.

В 21-та минута „бианконерите” удвоиха своя аванс. Този път точен бе Миралем Пянич, който изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от около 25 метра разстояние. Гостите от своя страна така и не успяха да стигнат до сериозна опасност пред вратата на Нето до края на полувремето.

Това се промени само 7 минути след началото на втората част. Карлос Бака се възползва от погрешно избита топка и с красив удар от въздуха върна едно попадение за „росонерите”.

Радостта на Милан обаче бе помрачена само минута по-късно, когато Локатели заслужено получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Дибала и остави своя отбор с човек по-малко.

Това моментално даде отражение на развоя на събитията на терена и положенията отново почнаха да следват едно след друго пред вратата на Донарума.

С няколко сериозни пропуска за домакините се отчетоха Манджукич и Кедира.