Селта Реал Мадрид

Селта Виго изхвърли Реал Мадрид от Купата на Краля

Селта Виго отстрани Реал Мадрид от турнира за Купата на Краля след като успя да стигне до 2:2 на собствен терен и така оформи общия резултат от двата мача на 4:3.

Футболистите на Зидан задържаха по-дълго време топката през първата част, но опасните положения бяха повече пред вратата на Кико Касия. Кристиано Роналдо можеше да поведе своя отбор напред, но горната греда спря ударът му с глава, а страничната бе на пътя на добавката му след това.

В самия край на полувремето Гуидети бе изведен сам срещу вратаря на Реал. Нападателят стреля право в тялото на стража, но отскочилата топка се заби в краката на Данило и влетя в мрежата.

Кристиано Роналдо върна надеждите на Реал с прекрасен гол от пряк свободен удар от около 26 метра. Последва импулс в играта на Реал, но гостите така и не успяха да стигнат до втори гол, който щеше да прати мача в продължения.

За сметка на това в 85-та минута след отлична контраатака Даниел Вас отново изведе своя отбор напред в резултата. „Кралският клуб” не се предаде и в 90-та минута резервата в този мач Лукас Васкес изравни след удар с глава.

Това попадение обаче дойде прекалено късно за хората на Зинедин Зидан и те отпаднаха от надпреварата.