Барселона Реал Сосиедад

Барселона отстрани Реал Сосиедад след голеада на Камп Ноу

Барселона се класира за полуфинал в турнира за Купата на Краля след като победи Реал Сосиедад с 5;2 и с общ резултат 6:2 отстрани баските.

Барселона контролираше случващото се на терена през първата част и успя да стигне до гол с единствения точен удар за полувремето. Негов автор в 17-та минута стана Денис Суарес, който се възползва от елегантно подаване на Луис Суарес и с диагонален шут не остави шанс на стража на гостите.

През втората част играта се поотвори и двата отбора заиграха по-офанзивно. Реал Сосиедад имаше чудесна възможност да изравни резултата, но Каспер Силесен отрази удар от непосредствена близост. В получилата се контраатака Неймар бе съборен в наказателното поле и реферът нямаше друг избор освен да посочи бялата точка. Лионел Меси не сгреши и удвои аванса на „каталунците” в 55-та минута.

Хуанми успя да върне едно попадение за баските в 62-та минута след като по красив начин успя да прехвърли вратаря на домакините. Радостта на Сосиедад продължи само минута, защото Луис Суарес върна двата гола преднина на „каталунците”, възползвайки се от чудесен извеждащ пас на Лионел Меси.

Гостите обаче не бяха казали последната си дума и в 73-та минута Вилиан Хосе намали на 3:2 с прекрасен удар с глава.

В 80-та минута влезелият като резерва Арда Тюран вкара четвърти гол за домакините. Той получи супер пас от Видал и на празна врата не сгреши. Само две минути по-късно геният на Лео Меси отново блесна. Той успя по фантастичен начин да изведе Денис Суарес сам срещу вратаря и младокът оформи крайното 5:2.