Ботев (Гълъбово) Розова долина

Ботев (Гъл) разби Розова долина

Ботев Гълъбово спечели първата си контрола с 4:0 срещу третодивизионния Розова долина Казанлък в Стара Загора. Спарингът се игра на изкуствения терен над стадион "Берое". През първото полувреме Ботев победе с 2:0. Нападателят Дончо Атанасов вкара двете попадения за гълъбовци в рамките на 3 минути. Атанасов откри резултата в 23-ата след центриране отдясно на Ивайло Ангелов. В 26-ата минута Атанасов беше изведен в наказателното поле на розите, овладя топката и от 12 метра я прати в мрежата за втори път. В 36-ата минута Кристиян Петров от гостите отправи опасен диагонален удар, но вратарят Ставрев изби. След почивката треньорът на Ботев Иван Вутов направи осем промени в състава. В 60-ата минута Иван Винков направи непростим пропуск, след като елиминира вратаря и уцели напречната греда. В 72-ата минута Денис Николов се разписа за 3:0 след асистенция на Реджеб Халил. В 81-ата минута Станислав Катранков с глава фиксира крайното 4:0. В събота Ботев приема Етър във втората си контрола от 14:30 часа отново на изкуствения терен над градския стадион в Стара Загора.