Григор Димитров отстъпи на Надал след титаничен сблъсък в 5 сета

Григор Димитров загуби полифинала от турнира за откритото първенство на Австралия след 5-сетова драма срещу Рафаел Надал завършила в отделните части 6:3, 5:7, 7:6, 6:7, 6:4.

Григор започна двубоя много агресивно и още при първото подаване на своя опонент имаше две точки за пробив. Надал обаче запази хладнокръвие и успя да ги спаси. При 3:2 и сервис за Димитров испанецът стигна на свой ред до два брейк поинта. Хасковлията спаси първия, но не успя да се справи с втория и така Надал поведе с 4:2. До края на сета световния номер 9 взе безпроблемно подаванията си и затвори на 6:3.

Вторият сет отново започна вихрено за Димитров, който успя да пробие втория сервис гейм на съперника си. Двамата си размениха общо по два пробива преди да се стигне до 6:5 в полза на нашенеца след като Надал отрази 4 сет бола при 5:4. Този път обаче прошка нямаше и Григор спечели сета 7:5.

Третият сет не започна добре за Димитров. Той трябваше да спасява още първото си подаване. В крайна сметка Григор се пречупи при 2:2, но веднага след това върна пробива. До края на сета и двамата успяха да спечелят сервис геймовете си и така се стигна до тайбрек. В него българина допусна мини пробив още в първата точка и в крайна сметка загуби със 7:5 точки.

И двамата тенисисти започнаха четвъртия сет пределно фокусирани върху това да задържат подаването си и събитията вървяха гейм за гейм. След 20 гейма без допусната точка за пробив сета влезе в тайбрек. В него Григор успя да пробие рано, рано Надал и спечели със 7:5 точки.

Серията без пробиви продължи до 4:4 в петия сет, когато Надал успя да пробие не и без помощта на мрежата на моменти. Българинът спаси 2 мач бола на сервиса на своя противник, но при третия капитулира.