Созопол ОФК Поморие Несебър

Созопол бие в Поморие, Несебър с равенство

Първите два двубоя се изиграха от турнира "Поморие къп". Първият мач от вчерашния ден Несебър и Карнобат не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1. В началото на мача изненадващо символичните гости владееха инициативата и създадоха две сериозни опасности пред противниковата врата, но Стамен Бояджиев запази нулевото равенство с добри намеси. Малко преди края на полувремето Петър Колев можеше да даде аванс на третодивизионния отбор, но пропусна.

През втората част Несебър доминира тотално над своя съперник. След час игра Попов отбеляза за Карнобат. Голът обаче бе отменен заради засада. Все пак натискът на Несебър даде резултат в 82-рата минута, когато Яшар се възползва от грешка на вратаря и на празна врата отбеляза за 1:0. Всичко можеше да приключи минутка преди края на мача, когато Цачев прати за втори път топката във вратата на Карнобат. Страничният съдия обаче маркира засада. Буквално в последната секунда на двубоя, след центриране от фаул, Митко Митев с мощен удар оформи крайното 1:1, давайки точката за своя отбор.

Във втория мач Созопол взе минимална победа с 1:0 над Поморие. Първото полувреме премина при изключително равностойна игра, без почти никакви чисти голови положения. След четвърт час игра Мустафа центрира от фаул, но топката рикошира в лявата странична греда на поморийската врата. 180 секунди преди края на полувремето Станислав Жеков върна лошо към своя вратар, Диан Христов пресече паса и прехвърли Тодоров за 0:1.

През втората част Поморие упражни натиск, докато техният опонент разчиташе предимно на контраатаки. На два пъти домакините можеха да стигнат до равенство в резултата, като и двете възможности се откриха пред Ахмед Ахмедов. В първата ситуация той направи непростим пропуск, като от 2-3 метра прати топката почти в тъч. Във втората пък навърза хубаво няколко защитника на „небесносините“, но мощният му изстрел разтресе левия страничен стълб.