Байерн Мюнхен Арсенал

Дежавю в Мюнхен! Байерн отново писа 5-ца на Арсенал

Байерн Мюнхен разби Арсенал с 5:1 на "Алианц Арена" и на практика си гарантира място на 1/4 финалите в Шампионска Лига.

Байерн започна уверено двубоя като доминираше в притежанието на топката и контролираше до голяма степен случващото се на терена. Арсенал играеше много прибрано в защита се опитваше да ограничи свободните пространства в своята половина. Въпреки това обаче в 11-та минута Ариен Робен откри резултата след перфектен изстрел от около 25 метра, който се отклони в напречната врата преди да влети в мрежата.

Голът допълнително даде увереност на баварците, които все по-рядко позволяваха на гостите да излизат от своята половина. Все пак „артилеристите” организираха няколко контраатаки и късметът им се усмихна в 30-та минута, когато след нарушение на Левандовски срещу Косиелни лондончани получиха правото да изпълнят дузпа.

Зад топката застана Алексис Санчес, но първоначалният му удар бе спасен от Нойер. При втората добавка обаче чилиецът не сгреши.

До края на полувремето Арсенал имаше още няколко изгодни положения за гол, но удари на Йозил и Джака бяха спасени от Нойер. За домакините най-чистото положение се откри пред Левандовски, но полякът не успя да насочи топката с глава в очертанията на вратата.

Голаджията на домакините не трябваше да чака много след подновяването на играта за да открие головата си сметка в мача. Това се случи в 53-та минута, когато Филип Лам центрира по перфектен начин от дясното крило. Левандовски надскочи категорично Косиелни и глава отново изведе Байерн напред.

Само три минути по-късно баварците вкараха трети гол в мача. Този път с асистенция се отчете Левандовски, който с елегантно отиграване с пета изведе Алкантара сам срещу Оспиня и испанецът не сгреши.

Гостите изпаднаха в абсолютен шок, а атаките на Байерн следваха една след друга. В 61-та минута удар на Левандовски се удари в напречната греда, а при добавката на Робен Кийрън Гибс изби с ръка в корнер, но реферите не видяха това и дузпа не последва.

В 63-та минута мощния натиск на домакините отново даде резултат. Отново точен бе Алкантара, чийто удар от границата на наказателното поле се отклони в Гранит Джака и залъга вратаря на Арсенал.

В 88-та минута появилият се като резерва Томас Мюлер с първото си докосване направи резултата 5:1. Окслейд-Чембърлейн направи недопустима грешка пред своето наказателно поле и Тиаго Алкантара изведе немския национал, който не остави шансове на Оспиня.

Така баварците направиха реванша в Лондон портоколен, а Арсенал по всяка вероятност за 7-а поредна година ще отпаднат на 1/8 финалите.