Реал Мадрид Наполи

Реал обърна Наполи, но остави въпросителни за реванша

Реал Мадрид победи Наполи с 3:1 в първа 1/8-финална среща между двата отбора играна на "Сантиаго Бернабеу".

Двубоят започна по отличен начин за гостите. Още в 8-та минута Лоренцо Инсиние стъписа публиката на „Бернабеу” след като с примерен изстрел от над 40 метра успя да хване в крачка непредвидливо излезлият Кейлор Навас. Реакцията на европейския клубен шампион не закъсня и 10 минути по-късно Дани Карвахал сложи топката на главата на Бензема, който от около 5-6 метра не сгреши.

Домакините напълно доминираха в последните 15 минути от полувремето като на няколко пъти имаха изгодни положения да излязат напред в резултата. В 43-та минута Карим Бензема уцели левия страничен стълб след като се озова очи в очи с Пепе Рейна.

Втората част започна отлично за „кралския клуб”. Само 4 минути след подновяването на играта Кристиано Роналдо като на шега мина през Кулибали и от аут линията върна топката назад към Тони Кроос, който с техничен удар не остави шансове на Рейна.

В 54-та минута домакините реализираха и трети гол на своята сметка. Хамес Родригес успя да върне топката към Каземиро, а бразилецът без да се замисли стреля от воле от около 35 метра, покачвайки на 3:1.

В 61-та минута Реал можеше да увеличи преднината си, но Роналдо не успя да намери очертанията на вратата след като бе намерен в наказателното поле от Карим Бензема.

В 81-та минута гол на Наполи бе правилно отменен поради засада. Инсиние свали с глава към Кайехон, който от непосредствена близост реализира, но страничният съдия беше вдигнал своя флаг.

До края на двубоя Реал успя да запази преднината си и въпреки, че показа по-голяма класа все пак остави шансове на Наполи за реванша в Италия.