Несебър Созопол

Несебър разби Созопол

В мач от„Поморие Къп“ Несебър разгроми Созопол с 4:2. Двубоят започна вихрено и Несебър още в 5-ата минута вече имаше два гола аванс. След само 120 секунди игра Галин Димов изведе чудесно Карадайъ сам срещу вратаря и нападателят с плътен удар по земята откри резултата. След още 3 минути Емин Ахмед засече от въздуха центриране в наказателното поле. Созопол имаше възможност да намали чрез Георги Петров, който обаче пропусна. В тези минути от щаба на Созопол на два пъти имаха и претенции за дузпа, които обаче не бяха уважени от главния съдия Валентин Железов. Три минути преди края на полувремето Карадайъ засече с глава центриране отдясно, оформяйки класическа преднина за Несебър.

През втората част Созопол успя да поизравни играта, което доведе до гол в тяхна полза в 70-ата минута. След изпълнение на ъглов удар топката поладна в Любомир Илиев, който с плътен изстрел намали. Пет минути по-късно обаче, Несебър отново възстанови преднината си. След центриране от корнер, топката рикошира във футболист на Созопол и влетя в мрежата на Нотев за 1:4. Минутка преди края на редовното време възпитаниците на Румен Димов получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка в наказателното поле. От бялата точка Станимир Баев бе безпогрешен.