Сливнишки герой

Сливнишки герой с равенство в контрола с Раднички (Пирот)

Сливнишки герой завърши наравно 1-1 в престижна контрола срещу сръбският втородевизионен тим Раднички (Пирот). Мача се игра на градският стадион в сръбският град Пирот, и е поредица от контролни мачове играни последните години между двата тима, като традиционно Раднички играе своята генерална контрола преди началото на първенството с Героя.

При отлични атмосферни условия и подготвен терен, двата отбора изнесоха хубав мач, който показа къде се намират двата тима в подготовката си, с доста смени и малко по-твърда игра, традиционно показана от домакините, които залагат на този стил от няколко години.

Първи до попадение стигнаха Раднички, които в 38-та минута сътвориха една контраатака и свариха неподготвена защитата на Героя, като Неманя Петров се възползва от празнината в защитата и с точен удар откри за 1-0.

Сливнишки герой успя да изравни в 75-та минута, когато вратарят на домакините след едно неразчетено иззнасяне на топката от вратаря на сръбският тим Булаич изнесе неразчетено топката, тя попадна в нападателят Божидар Атанасов и той с много добър и премерен изстрел извън наказателното поле изравни резултата, отбелязвайки много красиво попадение за 1-1.