Дунав Берое

Берое разгроми Дунав в първия мач от пролетния полусезон

Берое победи Дунав Русе като гост с категоричното 4:0 в първи мач за двата отбора от пролетния полусезон.

Старозагорци започнаха двубоя по отличен начин след като още в 3-та минута излязоха напред в резултата. Мапуку изведе по отличен начин Антон Карачанаков сам срещу Мартин Луков и бившият футболист на ЦСКА не сгреши. До края на полувремето гостите имаха още няколко възможности за гол, а „драконите” така и не успяха да установят контрол върху случващото се на терена.

В 58-та минута Михаил Милчев получи директен червен картон след като фаулира излизащия сам срещу вратаря Мапуку. Само минута по-късно Карачанаков отбеляза втория си гол в мача от прекия свободен удар за нарушението довело до изгонването на играча на Дунав.

Ситуацията на русенци се влоши още повече в 60-та минута, когато Мапуку покачи на 3:0 след като беше изведен очи в очи с Луков, успявайки да провре топката под плонжа на стража.

Отново Мапуку бе главно действащо лице за четвъртия гол на Берое. Той изведе на чиста позиция новото попълнение Виле Салмикиви, който покачи на 0:4, преодолявайки Луков.