Созопол

Созопол спечели POMORIE CUP 2017

Созопол спечели турнира Pomorie Cup 2017.Небесносините завършиха на върха на класирането с еднакъв брой точки с втория Поморие.Заради  директния двубой,обаче купата бе вдигната от водения от Румен Димов тим.Третото място в крайното класиране остана за състава на Несебър,а четвърти се наредиха Карнобат.

В първата среща от днешния ден Созопол победи с 2:0 състава на Карнобат.Небесносините можеха да открият още във 7-та минута ,но удар с глава на Мустафа срещна напречната греда.Осем минути по-късно отново той центрира в наказателното поле,където Делчев засече за 1:0 До края на полувремето Бинев можеше да възстанови равенството,но не намери очертанията на вратата.

В началото на втората част Мартин Иванов остана сам срещу вратаря,но не успя да го преодолее.77-та минута Д. Христов удвои аванса след точно изпълнена дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу самия Христов.В ситуацията бе показан втори жълт картон,съответно червен картон,но на негово място влезе друг футболист на Карнобат.Краен резултат 2:0 за Созопол.

Във последен мач от надпреварата ,Поморие победи Несебър с 1:0 .През цялото времетраене се водеше сериозна битка на терена,като чисти голови положения почти липсваха.В началото на второто полувреме Милен Танев можеше да даде аванс на домакините,но вратарят Росен Андонов изби.Все пак във 52-та минута резултатът бе открит.Стражът на гостите отрази силен удар ,но топката попадна у Станислав Дрянов ,който от близко разстояние я прати в мрежата за 1:0.До края на мача двата тима продължиха да водят битка основно в средата на терена.Те си размениха по няколко удара,но до нов гол не се стигна.

След изиграната среща се връчиха и наградите за победителите.

Индивидуалните награди грабнаха:

* за Голмайстор 2-дневен спа пакет в х-л “St.George” получи Станислав Дрянов от отбора на ОФК “Поморие”,която бе връчена от Антон Тръпков представител на х-л “St. George”.

* за Най-добър вратар екип + вратарски ръкавици от ф-ма “SuperLiga” получи Димитър Илиев от Поморие.Наградата бе връчена от Боян Андонов.

* за най-млад състезател спортна екипировка БОКС “GIVOVA” получи Ерай Карадайъ ,връчена от собственика на ф-ма “Красико” Красимир Киров.

А купата на победителите бе връчена от председателят на Общински съвет на Община Поморие – Адам Адамов.