Порто Ювентус

Две резерви осигуриха комфортен аванс на Юве срещу Порто

Ювентус победи Порто като гост в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионска Лига между двата отбора

През първата част домакините започнаха уверено и в първите минути опитаха да наложат натиск. Постепенно обаче италианците взеха нещата под контрол и опасностите пред Икер Касияс не закъсняха. Ветеранът на няколко пъти спаси своя отбор. „Драконите” останаха с човек по-малко в 27-та минута, защото Алекс Тейес получи два жълти и съответно червен картон в рамките само на две минути. Това допълнително наклони везните в полза на „старата госпожа” и те постепенно затегнаха обръча около вратата на португалците. В самия край на полувремето удар на Дибала срещна левия страничен стълб на Касияс и излезе в аут.

В началото на втората част по нищо не личеше, че Порто е с човек по-малко на терена. Юве задържаше повече топката, но така и не стигаше до нещо опасно в предни позиции, а домакините не се свеняха да нападат.

Всичко това се промени в 72-та минута, когато влезлият като резерва Пияца се възползва от недоразумение в отбраната на „драконите” и откри резултата.

Само две минути по-късно друга резерва в този мач – Дани Алвеш покачи на 0:2 след като майсторски укроти топката на гърди и с удар с по-слабия ляв крак направи Касияс безпомощен.

До края на двубоя Юве можеше да направи аванса си още по-убедителен, но така и не успяха да реализират положенията си.