Лестър Ливърпул

Лестър удари Ливърпул в първия мач след ерата „Раниери”

Шампионът на Англия Лестър Сити победи Ливърпул с 3:1 в последния мач от 26-я кръг на Висшата Лига.

„Лисиците” излязоха напред в резултата в 28-та минута след като Варди се отскубна от отбраната на гостите и не сбърка след като остана очи в очи с Миньоле. 11 минути по-късно Дани Дринкуотър покачи на 2:0 след феноменален шут от около 30 метра.

В 60-та минута отново Варди бе точен за 3:0. Този път националът се разписа с глава дошло след центриране на Фукс.

Филипе Коутиньо успя да върне едно попадение за „червените” в 68-та минута след удар по земя от границата на наказателното поле.

Така Лестър излезе от зоната на изпадащите и вече е 15-и. Ливърпул пропусна възможността да влезе в топ 4 и остава с точка под Арсенал и точка над Манчестър Юнайтед на пета позиция. Мърсисайдци са и с мач повече от преките си конкуренти за местата даващи право на участие в Шампионска Лига.