Дунав Левски

Силите на Левски стигнаха само за равенството и срещу Дунав

Дунав Русе и Левски завършиха наравно 2:2 в първи мач от 22-я кръг на Първа лига. Мачът бе игран на "Лудогорец Арена" в Разград.

Двубоят започна отлично за домакините. Още в 8-та минута Бирсент Карагерен бившият футболист на Локо Пд изненада стража на „сините” с хубав диагонален шут в горния десен ъгъл.

Гостите не изглеждаха особено уверени в защита, но въпреки това успяха да стигнат до изравнително попадение. Негов автор бе бившия футболист на „драконите” Антон Огнянов в 36-та минута. Той се възползва от отлично центриране на Веселин Минев.

Радостта на Левски трая само 4 минути, защото в 40-та минута  Бранимир Костадинов проби по лявото крило в наказателното поле, стигна до аут линията, откъдето върна назад към Будинов, който не остави шансове на стража на столичани.

Само 7 минути след подновяването на играта Левски получи правото да изпълни дузпа след като Олексей Ларин игра с ръка в наказателното поле. При положението останаха съмнения за нарушение срещу украинеца, но главният арбитър не обърна внимание на протестите на русенци.

Роман Прохазка застана зад топката и изравни резултата.

Последваха няколко опасни положения пред вратата на домакините, които обаче така и не доведоха до гол.

В края на двубоя Дунав наложи домакински натиск и потърси победното попадение. Такова обаче така и не падна и двата отбора трябваше да се задоволят с точката.