Ювентус Наполи

Две дузпи и пълен обрат за Юве срещу Наполи за Купата

Ювентус победи Наполи с 3:1 в пълен 1/2-финален сблъсък от турнира за Купата на Италия.

Ювентус напълно доминираше на терена през първата част, но благодарение на някои отлични намеси в защита на Кулибали и Албиол неаполитанци така и не допуснаха гол. Точно обратното, в 36-та минута гостите организираха отлична контраатака, при която Лоренцо Инсиние намери Хосе Мария Кейхон,  който успя да открие резултата оставен сам пред празната врата.

Само минута след началото на втората част „бианконерите” получиха възможността да изпълнят дузпа след нарушение на Кулибали срещу Дибала. Именно аржентинецът застана зад топката и изравни резултата.

В 64-та минута непростима грешка на Пепе Рейна позволи на Игуаин от малък ъгъл да направи обрата пълен, а само 5 минути по-късно Юве получи право да изпълни втори 11-метров наказателен удар. Този път Рейна бе провинилия се футболист за гостите, а решението на арбитъра породи сериозни протести сред футболистите на Наполи. На повторението се видя, че стражът играе с топката преди да повали Куадрадо, но решението не се промени и отново Дибала бе точен от бялата точка.

Това бе и последното попадение в мача. Датата за ревашна в Неапол все още не е ясна.