Черно море Берое

10-а моряци потопиха Берое

Черно море победи Берое с минималното 1:0. Единственото попадение в мача бе дело на  Борислав Балджийски в 81-та минута.

Успехът е още по ценен особено, имайки предвид факта,  че домакините играха почти цялото второ полувреме в цифрово намален състав след като втори жълт и съответно червен картон получи Даниел Георгиев в 49-та минута.

През първата част и двата отбора имаха няколко добри положения за гол, но все малко не достигаше на офанзивните им футболисти да се доберат до попадението. Само 4 минути след подновяването на играта „моряците” останаха с човек по-малко, което повлия значително на играта.

Домакините се затвориха и предоставиха инициативата на Берое. Гостите от своя страна не бяха включили това в плана си за мача и имаха трудности да пробият отбраната на Черно море. Първото по-сериозно положение през втората част се откри пред Мапуку, но в последния момент намеса на Александър Цветков предотврати по-сериозна опасност пред Щром.

Така се стигна до 81-та минута, когато Балджийски се възползва от центриране на Мартин Костадинов и с премерен изстрел успя да прати топката във вратата на заралии.

До края на срещата хората на Ферарио Спасов така и не успяха да стигнат до нещо по-съществено и трябваше да се примирят със загубата.