Манчестър Юнайтед Борнемут

Юнайтед се издъни срещу 10 черешки

Манчестър Юнайтед не успя да победи Борнемут, завършвайки 1:1 на Олд Трафорд и по този начин пропусна възможността да се изкачи в класирането преди дербито между Ливърпул и Арсенал по-късно днес.

Домакините можеха да водят в резултата и то с разлика само след 15 минути игра, но с пропуски се отчетоха Ибрахимович, Рууни и Марсиал. Все пак гол във вратата на гостите падна. Негов автор бе Маркос Рохо, който отклони удар на Валенсия в 23-та минута.

В 40-та минута обаче Джошуа Кинг изравни след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Фил Джоунс. „Черешките” останаха с човек по-малко в самия край на полувремето, когато втори жълт картон получи Сърман.

Въпреки това през втората част Юнайтед така и не успя да стигне до победен гол, а Златан Ибрахимович дори пропусна дузпа в 72-та минута.