Ботев (Ихтиман) Сливнишки герой

Сливнишки герой разби Ботев (Ихтиман) в първото си домакинство за годината

Първа победа през пролетният дял на шампионата на ЮЗ "В" групо постигна Сливнишки герой, след като победи с убедителното 4-2 гостите от Ботев (Ихт), на собственият си стадион в Сливница.

Пред около 300 зрители сливничани поведоха още в 15 минута, когато Йордан Попов се възползва от бавна реакция на защитата на гостите, взе една спорна топка и с плътен удар в ъгъла на вратата откри за 1-0.

Гостите изравниха в 27-та минута, когато бившият играч на Героя Христо Бангеев получи топката в наказателното поле и с типичен за него удар с десният крак бе точен за 1-1.

Само три минути по-късно, Александър Александров и Йордан Попов напарвиха хубаво двойно подаване на границата на наказателното поле, след което Попов стреля, вратарят Симеонов изби, топката попадна в Александров и роденият в Кюстендил нападател не сбърка 2-1.

В 37-та минута резултата стана 3-1, след като Стефан Аличков бе безпогрешен при едно чудесно подаване в дълбочина от Александров, напредна и с точен удар прати топката в мрежата.

Гостите отново намалиха, след като в 40-та минута бившият играч на Миньор Пк Петър Петров стреля от пряк свободен удар, топката се удари в рамото на играч в оранжево и излъга Минев, отивайки в другият ъгъл за 3-2.

В 59-та минута и сливничани отбелязаха от пряк свободен удар, след като Александров изпълни красиво и прати топката в далечният ъгъл за крайното 4-2.