Ботев Пловдив Берое

Ботев Пд взе дербито на Тракия срещу 9 от Берое

Ботев Пловдив победи Берое с 2:0 в мач от 23-а кръг на Първа лига. Домакините излязоха напред в резултата в 17-та минута чрез Виана. Отново Виана оформи крайното 2:0 с гол в добавеното време. Берое игра 30 минути с двама по-малко, след като Пенев и Охене получиха червени картони.

"Канарчетата" излязоха напред в резултата в 17-та минута. Георгиев застъпа една топка на тъч линията и Фернандо Виана успя да се възползва и открадне кълбото. Нападателят напредна, навлезе в пеналта и прати топката в далечния ъгъл на Перниш.

Във втората минута от добавеното време Неделев центрира в пеналта, а там Виана засече с глава за крайното 2:0