Наполи Реал Мадрид

Рамос скърши устрема на Наполи и класира Реал на 1/4-финал

Реал Мадрид отново победи Наполи с 3:1 и по този начин с общ резултат 6:2 се класира за 1/4-финалната фаза на Шампионска Лига.

Домакините започнаха двубоя с много енергия, подкрепени от препълнените трибуни. Те пресираха своя противник дълбоко в половината му, което даде резултат. Неаполитанци задържаха повече топката, а Реал се беше поприбрал леко в своята половина, наблягайки повече на контраатаки.

Упоритостта на играчите на Наполи даде своя резултат в 24-та минута. Хамшик получи топката в средата на терена, напредна и с прецизен пас изведе Дрийс Мертенс, който с топка в крака нахлу в наказателното поле и с удар по тревата откри резултата.

Отговорът на Реал Мадрид не закъсня и в 31-та минута Кристиано Роналдо преодоля Пепе Рейна, но на празна врата нацели страничната греда. Това не обезкуражи италианците и те продължиха да натискат. На няколко пъти опасни удари от далеч застрашиха вратата на Навас.

В 37-та минута след карамбол топката попадна в Мертенс, който без да се бави стреля от 13-14 метра, но за негов лош късмет топката облиза десния страничен стълб и излезе в аут.

Втората част започна по неприятен за домакините начин. В 51-та минута Тони Кроос центрира от корнер и капитана на Реал Серхио Рамос с глава изравни резултата в мача.

Само 6 минути по-късно при сходна ситуация, но от другата страна, отново Рамос и отново след асистенция на Тони Кроос направи обрата пълен.

Това второ попадение на Реал значително намали напрежението в редиците на "кралския клуб" и това се отрази на случващото се на терена. Атаките на неаполитанци загубиха остротата си и от страхотното начало на двубоя за тях нямаше и помен. Пред футболистите на Реал на няколко пъти се откриваха много изгодни положения за гол.

В даденото от съдията продължение, влезлият като резерва Алваро Мората оформи крайното 1:3. Испанецът се възползва от избита от Рейна топка след удар на Роналдо и на празна врата реализира последния гол в мача.