Арсенал Байерн Мюнхен

Байерн унижи Арсенал и в Лондон

Байерн Мюнхен победи Арсенал отново с 5:1 и с общ резултат 10:2 се класира за 1/4-финалите в Шампионска Лига.

Отборът на Байерн Мюнхен започна по-пестеливо двубоя. Баварците чувствително бяха намалили оборотите в сравнение с първия двубой. Арсенал от своя страна по всичко личеше, че няма да напусне турнира без борба.

Очаквано играчите на Венгер бяха по-активни, а колебанието в центъра на отбраната на гостите бе осезаемо. На няколко пъти „артилеристите” бяха близо до гола, но в 20-та минута той в крайна сметка стана факт. Тео Уолкът премина през трима бранители на гостите и с топовен шут от малък ъгъл заби топката в горния близък ъгъл на Нойер.

Домакините продължиха да са по-агресивния отбор и да създават положения за гол. С пропуски се отчетоха Уолкът и Жиру. В 41-та минута обаче Байерн пропусна най-чистото положение за гол през първата част. Левандовски не намери очертанията на вратата след като бе изведен на чиста позиция от Ариен Робен.

Втората част започна по възможно най-лошия начин за Арсенал. Капитанът на „артилеристите” Лоран Косиелни бе изгонен в 53-та минута заради нарушение срещу Левандовски и Байерн получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана именно полякът и изравни резултата.

Гардът на "артилеристите" окончателно падна след тези събития и двубоя тотално се обърна.

В 66-та минута Левандовски и Видал комбинираха, но Оспиня спаси удара на нападателя. Само 2 минути по-късно обаче обрата стана факт. Ариен Робен се възползва от груба грешка на Алексис Санчес на границата на наказателното поле и с лекота преодоля стража на „артилеристите” за 1:2.

В 78-та минута Байерн организира бърза контраатака. Дъглас Коста тръгна от центъра на терена и въпреки, че можеше да комбинира със свои съотборник реши да отиграе ситуацията сам и с хубав диагонален шут от границата на наказателното поле не остави шансове на Оспиня.

Само две минути по-късно унижението за Арсенал стана пълно. Груба грешка при изнасянето на топката позволи на Видал да се озове очи в очи със стража на домакините и с техничен удар покачи на 1:4.

За съжаление на домакините сривът в играта им не престана. В 85-та минута Дъглас Коста и Артуро Видал се озоваха сами срещу Оспиня. Бразилецът комбинира с чилиеца, който на празна врата нямаше как да сгреши, оформяйки крайното 1:5.