Дунав Локомотив Пловдив

Дунав и Локо (Пд) не се победиха

Представителният тим на Локомотив завърши наравно 1:1 при гостуването си на Дунав (Русе). В двубоят на "Лудогорец Арена" резултата откри Шопов за "драконите" в 34-та минута, а Мартинович изравни за "черно-белите" в 84-та за 1:1.

В 6-та минута Бранимир Костадинов от домакините нанесе удар с глава, но встрани от целта. В следващите минути Дунав нанесе няколко удара към вратата на Локомотив чрез Милчев и Будинов, но без проблеми за Ел Харуби. В 25-та минута Веселин Марчев стреля от дистанция над напречната греда на Антонов. В 34-та минута Дунав откри резултата. След центриране на Бирсент Карагарен от дясно на Ел Харуби топката попадна във Васил Шопов, който реализира за 1:0. В 44-та минута съдията даде авантаж след нарушение срещу Мартин Камбуров пред наказателното поле и топката стигна до Парвиз Умарбаев, но той стреля на сантиметри в аут.

В 57-та минута Алексей Ларин от състава на Дунав получи директен червен картон, след като на границата на наказателното поле фаулира откъсващия се Димо Бакалов. При последвалият пряк свободен удар Камбуров стреля опасно, но топката мина на сантиметри над вратата. В следващите минути Локомотив пресира своя противник в неговата половина. В 63-та минута Шоко нанесе удар от дистанция, но над вратата на Антонов. В 84-та минута Локомотив стигна до изравнително попадение в срещата. При една продължителна атака Димитър Велковски стреля от границата на наказателното поле, но ударът му срещна гредата. Топката обаче се върна при Мартинович, който изравни резултата за 1:1. В последните минути на срещата Локомотив се опита да стигне победата, но двубоят завърши наравно.

След тази среща Локомотив е с актив от 38 точки и е на 4-та позиция в класирането преди изиграването на всички двубои от кръга. В следващата си среща "черно-белите" са домакин на ЦСКА-София. Мачът е на 18 март от 15:00ч.

Дунав: Станислав Антонов, Диян Димов, Михаил Милчев, Олексей Ларин, Христофор Хубчев, Петър Патев, Васил Шопов, Самир Аясс, Бирсент Карагарен, Бранимир Костадинов, Мирослав Будинов

Локомотив: Ясин Ел Харуби, Димитър Везалов, Стефан Йевтоски (77' Мигел Луке), Павел Виданов, Пламен Крумов (69' Горанов), Шоко, Веселин Марчев, Димитър Велковски, Дино Мартинович, Парвиз Умарбаев (46' Димо Бакалов), Мартин Камбуров