Ювентус Милан

Дузпа в продължението реши дербито между Юве и Милан

Отборът на Ювентус записа 31-ата си поредна домакинска победа, след като се наложи с резултат 2:1 над Милан в дербито от 28-ия кръг на италианската Серия А.

Бенатиа откри резултата в 30-ата минута за домакините, но в 43-ата Бака изравни. В 90-ата минута Соса получи втори жълт и съответно червен картон. В края на двубоя Донарума се отличи със страхотно спасяване, но малко след това "старата госпожа" получи правото да изпълни дузпа и Дибала не сгреши, за да донесе трите точки на своя тим.

Ювентус остава на първата позиция със 70 точки - на цели 1 пред втория Рома, докато Милан е седми с 50.