Етър Велико Търново Септември (Сф)

Страхотен Етър обърна Септември на "Ивайло"

Етър обърна Септември в дербито от 20-ия кръг на Втора лига и спечели домакинството си с 2:1. По този начин търновци вече имат 3 точки преднина пред столичани.

Успехът дойде след обрат. През първото полувреме Чандъров откри за гостите от дузпа, а Неделчев изравни малко преди почивката. През второто полувреме пък Апостолов вкара победния гол за търновци и тимът направи много важна крачка към класирането си в елита.

Срещата започна с активна игра от страна на гостите и в 23-ата минута те успяха да стигнат до попадение, след като Скерлев фаулира Аджов в на границата на наказателното поле, но реферът отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Асен Чандъров, който без проблем реализира.

Малко след това столичани пропуснаха невероятно положение. Пехливанов и Аджов излязоха само срещу вратаря и първият подаде към голмайстора на отбора, който от чиста позиция не успя да вкара кълбото на празна врата.

В 31-ата минута търновци стигнаха до изравнителен гол. След страхотен рейд по фланга и фантастично центриране в наказателното поле Кременлиев даде топката право на главата на младия Неделчев, който матира Галев с прецизен удар.

Пет минути след това домакините имаха претенции за дузпа,, след като Сандански препъна Кямил в наказателното поле, но такава не бе свирена. Щеше да бъде логично дузпа да бъде свирена.

В 37-ата минута пък Аджов с глава можеше да върне аванса на своя тим, но Акалски успя да избие топката.

Второто полувреме започна доста активно и за двата тима, а в 65-ата минута Йордан Апостолов вкара хубав гол с удар от голяма дистанция. Топката тупна коварно пред Галев и излъга вратаря, а след това влезе в мрежата. Така Етър обърна резултата.

В 70-ата минута реферът отмени попадение на Борис Галчев заради засада, но като цяло ситуацията бе доста спорна и трудна за определяне.

До самия край нямаше повече голове, а Септември бе на косъм от изравнителен такъв, но Акалски направи две фантастични спасявания малко преди края.

ЕТЪР - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 2:1
0:1 Асен Чандъров (24)
1:1 Стефан Неделчев (32)
2:1 Йордан Апостолов (65)

Стартови състави:

Етър (4-2-3-1): 12. Кирил Акалски, 3. Георги Кременлиев, 14. Иван Скерлев, 24. Симеон Иванов, 22. Димо Атанасов, 88. Йордан Апостолов, 17. Чавдар Ивайлов, 6. Джихат Кямил, 10. Цветомир Тодоров, 73. Иван Стоянов, 11. Стефан Неделчев
Ст. треньор: Станислав Генчев

Септември (4-3-1-2): 1. Валентин Галев, 24. Богомил Дяков, 22. Георги Стоичков, 5. Петър Генчев, 2. Стоян Предев, 7. Николай Цветков, 25. Борис Галчев, 9. Асен Чандъров, 11. Даниел Пехливанов, 21. Янко Сандански, 20. Костадин Аджов
Ст. треньор: Христо Арангелов