Левски Берое

Берое секна радостта на Левски и Ники Жадното

Берое надви Левски с 1:0 на стадиона в Стара Загора.

Старозагорци се наложиха с 1:0, след попадение на Мартин Райнов, отбелязано във фаталната за "сините" 13-а минута на сблъсъка.

Срещата ще се запомни с големия си заряд, множеството нарушения по цялата дължина на терена и спорните съдийски решения.

От щаба на домакините на два пъти претендираха за дузпа в тяхна полза, но Николай Йорданов и помощниците му така и не виждаха нещо подобно. Телевизионните повторения обаче показаха, че претенциите на "зелените" са били основателни.

Най-опасните положения за гостите дойдоха след далечни удари на Мехди Бурабия, а в края на полувремето Бабатунде Адениджи беше на косъм от приказен гол с пета. След почивката Берое на два пъти имаше основателни претенции за дузпи, които не бяха отсъдени. Играта на гостите в атака пък стана съвсем безидейна и те разчитаха основно на статичните положения.

Левски наложи сериозен натиск чак в заключителните 10 минути, а в самия край гредата помогна на вратаря Душан Перниш, с което Берое взе 3-те точки. С тях "заралии" събраха 29 т. и се изкачиха на 9-то място, докато "сините" остават на 2-ра позиция с 48 т., но само с 3 повече от преследвача си ЦСКА-София.