Реал Мадрид

Рамос се нареди до Роберто Карлош в историята на Реал

Капитанът на Реал (Мадрид) Серхио Рамос за пореден път донесе успеха на своя тим с гол в заключителните минути. Рамос се разписа в 81-ата минута с глава за крайното 2:1 над Бетис в двубоя от Примера дивисион.

За първи път в своята кариера Рамос стигна кота 10 по отношение на попаденията си за един сезон. Това беше и 68-ия гол на Рамос за "белия балет", с което се изравни с Роберто Карлош. Рамос успя да задмине и друга знакова фигура на „Реал“ от близкото минало – Фернандо Йеро (67).

„Посвещавам този гол на жена си – призна спасителят след двубоя в Мадрид. – Мачът беше странен. Направихме някои добри неща, но „Бетис“ се защитаваше сполучливо.“