Атлетико Мадрид Байер Леверкузен

Атлетико Мадрид не допусна изненада и е на 1/4-финал

Атлетико Мадрид и Байер Леверкузен не си отбелязаха гол в мач реванш от 1/8-финалната фаза в Шампионска Лига. По този начин благодарение на победата си в първия мач с 4:2 испанците продължават напред надпреварата.

Първите по-сериозни опасности се откриха пред вратата на домакините. Фоланд и Брандт пропуснаха най-чистите положения за гостите. Атлетико Мадрид започна двубоя в много бавно темпо, но към края на полувремето на свой ред създаде две сериозни опасности. И в двата случая стражът на Байер Леверкузен – Лено успя да спаси вратата си.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено. Резултатът остана непроменен главно благодарение на двамата вратари и стремежа на Атлетико да затвори мача и да не допусне гол. Планът на Диего Симеоне сработи и въпреки че не станахме свидетели на особено интересен мач "дюшекчиите" постигнаха своето и се класираха напред в турнира.