Славия Локомотив (ГО)

Фугата спаси кожата. Славия се справи с Локо (ГО)

Славия победи Локомотив Горна Оряховица с 3:1 в мач от 25-я кръг от Първа лига.

През първата част Славия бе по-напористия отбор на терена и диктуваше случващото се на терена. „Белите” имаха няколко изгодни положения за гол, но Сердеров и Васев се отчетоха с пропуски. Положението за гостите стана още по-тежко след като Муса получи два жълти картона и беше изгонен.

В самия край на полувремето Димитров бе повален в наказателното поле и Славия получи право да изпълни дузпа. Самият Димитров застана зад топката и откри резултата.

С подновяването на играта случващото се на терена не се промени особено. Този път голът за Славия падна много по-рано. Точен в 58-та минута бе Сердеров.

В 67-та минута гостите върнаха едно попадение след като Фунду реализира с глава. Той се възползва от несъобразено излизане на стража на домакините Георги Петков.

Това даде импулс в играта на локомотивци и те можеха да стигнат до изравнителното попадение след като удар на Цонков с глава мина покрай вратата.

В послендата от 3-те добавени минути Васев в крайна сметка успя да се разпише, оформяйки крайното 3:1.