Сливнишки герой Миньор Миньор 1919 (Перник)

Сливнишки герой с погром над Миньор Пк в Сливница (+Галерия снимки)

В дербито на ХХI кръг на ЮЗ трета лига, Сливнишки герой разби гостите от Миньор (Перник) с 5-1, на собственият си стадион в Сливница.

Пред около 600 зрители и впечатляваща агитка от Перник, изпълнила сектора за гости, двата отбора изиграха отличен двубой, който се чакаше с голям интерес, поради факта, че двата отбора са съседи в челото на класирането и са преки конкуренти за промоция в професионалният футбол. Дербито бе ръководено от елитният съдия Николай Йорданов.

Срещата започна на много висока скорост, като още в 8-та минута полузащитникът на Героя Кафтанов загуби топката в двубой с Илиян Илиев, той напредна и стреля, топката се удари в гредата и се върна в играч на Миньор който я вкара в мрежата, но бе отсъдена засада.

В 12-та минута домакините откриха, след като Весислав Иванов изведе сам срещу вратаря  Александър Александров, а роденият в Кюстендил нападател преодоля вратарят Леонтиев и отбяза за 1-0.

В 39-та минута Миньор изравниха, след като капитанът на отбора Томислав Павлов отне топката на играч в оранжево и с плътен удар изравни 1-1.

Само три минути по-късно домакините отново излязоха напред, след като Иванов изведе Димитър Маймунков вдясно на наказателното поле, той без да се бави стреля и впреки шпагата на Радослав Митревски и Даниел Леонтиев, топката влетя в далечният ъгъл за 2-1.

През второто полувреме Героя още на три пъти успяха да покорят вратата на перничани. В 72-та минута Кафтанов прати топката в мрежата с изстрел от 25 метра за 3-1, а в 75-та минута защитинкът на Миньор Антон Киров направи нарушение в собственото му наказателно поле, за което Николай Йорданов отсъди дузпа. Зад топката застана Ивайло Цветков и с точен изстрел покачи на 4-1.

Крайното 5-1 оформи отново Цветков, след като бе изведен очи в очи с вратаря на Миньор от Красимир Георгиев, овладя хладнокръвно и от упор бе безпогрешен.

В самият край на мача, прие една контра на Миньор Сидер Томов отправи много силен удар, който срещна гредата.