Манчестър Юнайтед Мидълзбро

Юнайтед с успех №600 във Висшата Лига

Манчестър Юнайтед победи Мидълзбро с 1:3 като гост и по този начин се изкачи до петото място в класирането на Висшата Лига. Успехът е исторически, защото е под номер 600 за „червените дяволи” от създаването на лигата.

Маруан Фелайни откри резултата в 30-та минута след като засече центриране на Ашли Йънг с глава. Джеси Лингард покачи на 0:2 в 62-та минута след чудесен изстрел от около 25 метра. Домакините се върнаха в мача в 77-та минута след гол на резервата Гестеде, който се възползва от грешка на Крис Смолинг. В даденото от съдията продължение Антонио Валенсия се възползва от груба грешка на Виктор Валдес и оформи крайното 1:3.