Нефтохимик Черно море

Черно море спечели морското дерби

Черно море победи Нефтохимик в Бургас с 1:3.

Двубоят започна отлично за домакините, които получиха правото да изпълнят дузпа в 12-та минута на срещата след нарушение на стража на „моряците”. Зад топката застана Галин Иванов, но ударът му бе много слаб и Дюлгеров поправи грешката си, спасявайки.

В 27-та минута Черно море можеше да излезе напред в резултата, но ударът на Венков с глава срещна напречната греда. В 32-та минута бе и най-спорното положение в мача. Яни Пехливанов засече центриране от корнер с глава. Коженото кълбо срещна напречната греда и тупна до голлинията, след което се озова в ръцете на Дюлгеров. При повторенията се видя, че топката е минала с целия си обем във вратата на „моряците”, но голът не бе признат.

В 42-та минута гол на Галин Иванов бе правилно отменен поради засада и така полувремето завърши без попадения.

Само 2 минути след подновяването на играта „шейховете” можеха да поведат в резултата, но Галин Иванов не успя да се възползва от груба грешка в отбраната на гостите.

Черно море нанесе своя удар само в рамките на 3 минута. Марек Кузма бе точен в 69-та и 72-та минута. В 75-та минута Георги Вълчев върна надеждите на Нафтата. Силите на домакините не стигнаха за нещо повече. Те оставиха много пространства на Черно море в опитите си да стигнат до изравнителен гол и в самия край на мача Пируло при контраатака оформи крайното 1:3.