Реал Мадрид Атлетико Мадрид

Късен гол на Гризман донесе точката на Атлетико срещу Реал

Реал Мадрид и Атлетико Мадрид завършиха наравно 1:1 в мач от поредния кръг в Ла Лига.

През първата част по-чистите положения се откриха пред играчите на Реал, но до попадение така и не се стигна. В 52-та минута Пепе изведе „кралския клуб” напред в резултата след чудесен удар с глава. Голът на домакините събуди Атлетико и „дюшекчиите” станаха много по-настоятелни в предни позиции. На няколко пъти Кейлор Навас спаси своя отбор от сигурни попадения, но в 85-та Гризман се възползва от отличен извеждащ пас на Кореа и изравни с удар в близкия ъгъл.

След равенството Реал остана на върха с три точки аванс пред Барселона, а Атлетико Мадрид е трети с 4 пункта пред Севиля.