Етър Велико Търново Ботев Враца

Инфарктно 3:3 във Враца! Етър изпусна Ботев в дербито на кръга

Етър врътна зрелищно реми 3:3 при визитата си на Ботев Враца от 24-ия кръг на Втора лига, като мачът се разви по меко казано инфарктен начин.

След ремито си търновци са лидери с 49 точки в актива си и отборът има 3 точки пред втория Септември, който има трудно гостуване на Витоша Бистрица в началото на следващата седмица.

Много интересно е да се отбележи, че гостите не получиха чиста дузпа в 67-ата минута заради нарушение срещу Кънев.

Самата среща иначе започна с добро темпо и след грешка в отбраната на гостите в 29-ата минута Спас Георгиев успя да открие резултата, след като бе изпуснат отляво.

В самия край на полувремето обаче и врачани направиха грешка в защита и младият Неделчев с хладнокръвен удар от няколко метра успя да реализира и да изравни.

В 69-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като техният капитан Тодор Гочев си изкара втори жълт и червен картон заради необмислена проява.

В 84-ата минута Иван Стоянов центрира от корнер и Скерлев с глава успя да засече топката във вратата за 1:2 в полза на гостите.

Минута след това обаче Мариян Иванов, който е бивш бранител на търновци, успя да изравни по идентичен начин - с глава след центриране от корнер.

Двубоят клонеше към реми, но в 91-ата минута Иван Петков с глава от близка дистанция даде аванс на търновци - 2:3.

По всичко изглеждаше, че Етър вече се е добрал до успеха, но Спас Георгиев изравни за 3:3 в 95-ата минута. Той бе точен от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение срещу Янаки Смирнов.

БОТЕВ ВРАЦА: Христо Митов, Ивайло Михайлов, Иван Пенев, Иво Харизанов, Илия Карапетров, Мариян Иванов, Николай Маринов, Павел Головодов /46 Янаки Смирнов/, Спас Георгиев, Тодор Гочев /к./ и Тодор Чаворски /69 Любомир Танев/.

ЕТЪР: Кирил Акалски /к./, Денислав Мицаков, Симеон Иванов, Иван Скерлев, Димо Атанасов, Йордан Апостолов /88 Тодор Колев/, Станислав Генчев, Джихат Кямил, Цветомир Тодоров, Иван Иванов и Стефан Неделчев /56 Тихомир Кънев/.