ФК Марица Пловдив Карнобат

Битката продължава! Марица надви Карнобат и не губи надежда за първото място

Отборът на “Марица” победи с 1:0 гостуващия тим на ОФК “Карнобат” в мач от 26-ти кръг от първенството в Трета лига - Югоизточна група. Двата състава изиграха коректен, оспорван и интересен мач, в който пловдивчани бяха по-настойчивият отбор и с много себераздаване стигнаха до успеха.

През първата част двата тима се вкопчиха в здрава битка по целия терен, но маричани създадоха повече чисти положения. Гостите бяха добре комплектовани и предложиха комбинативен футбол в средата на терена и организирана отбрана.

В 6-та минута Рангел Игнатов опита да изведе своите напред с прехвърлящ удар, но топката като по чудо не влезе във вратата на гостите. Малко по-късно Георги Арабаджиев нахлу отдясно и стреля, но Роман Васенев улови топката. Пловдивчани нямаха шанс и в 22-та минута, когато диагонален удар премина покрай вратата.

В 35-та минута отново Георги Арабаджиев нахлу отдясно и центрира остро, но нямаше кой да засече топката. Само минута по-късно Рангел Игнатов успя да изпревари вратаря Васенев, но ударът му отблизо премина над вратата. Пет минути преди края на полувремето Георги Бинев от гостите можеше да открие, след като бе изведен зад отбраната на “Марица”, но не успя да нанесе добър удар. В 42-та минута Димитър Юруков и Самер Алхусехн се озоваха на метри пред гол линията и Юруков чукна топката във вратата на тима от Карнобат за 1:0.

Втората част не се различаваше особено от първата. Футболистите на “Марица” създадоха няколко много опасни положения, но не успяха да удвоят. От своя страна гостите имаха няколко шанса да изравнят, но вездесъщия Илия Николов спаси всичко.  В 46-та минута Георги Калоянов шутира опасно, но стражът Николов улови.

В 56-та минута Илия Николов спаси сигурен гол в своята врата, след като успя да избие с една ръка далечен удар под горната греда. Пет минути по-късно Рангел Игнатов бе изведен срещу вратата на гостите, напредна и нанесе удар, но защитника до него успя да блокира изчиствайки в корнер. В тези минути и гостите стигаха до опасности, но те бяха ликвидирани от отбраната и вратаря Илия Николов, въпреки че в повечето случаи до удари не се стигаше. В 86-та минута Николай Павлов пропусна ново сто процентово положение.

Той бе изведен сам срещу стража на гостите Роман Васенев, който някак си успя да избие удара на играча в жълто-син екип. Малко по-късно Павлов имаше нов шанс, но вместо да стреля пусна пас към точката за изпълнение на дузпа, където нямаше играч на “Марица”. Иван Гендов също беше извеждан на стрелкови позиции, но и в двата случая не се стигна до удари.В крайна сметка “Марица” стигна до успеха срещу пряк конкурент и продължава борбата за първата позиция в класирането. След мача старши треньорът на пловдивчани Стоян Димитров изрази задоволство от себераздаването на футболистите  и заяви, че отборът ще се бори във всеки мач до край за лидерското място.

Той пожела весели великденски празници на футболистите, ръководството и феновете на “Марица”. След този двубой “жълто-сините” продължават да заемат втората позиция в класирането с 57 точки, изоставайки на шест от “Загорец”.

Трети и четвърти са ОФК “Карнобат” с 53 и “Розова долина” с 52. В следващия кръг “Марица” гостува на  ОФК "Елхово". Двубоят е на 22-ри април от 17 часа в Елхово.

В сряда - 26-ти април маричани приемат обновения тим на “Миньор” (Раднево), който е сериозно застрашен от изпадане и се бори за всяка точка.

“Марица” - ОФК “Карнобат” 1:0 (Димитър Юруков 42’)

“Марица”: Илия Николов, Алил Кардашев, Мирослав Пушкаров, Самер Алхусейн, Красимир Иванов - капитан, Даниел Спасов, Георги Арабаджиев (Николай Павлов), Борислав Караматев, Димитър Юруков, Рангел Игнатов (Христо Янчев), Иван Гендов (Димитър Хубинов).
Ст.треньор: Стоян Димитров

ОФК “Карнобат”: Роман Васенев, Диян Лефтеров, Димитър Попов, Ясен Тузаков, Пламен Димитров, Димитър Петров, Яни Николов (Митко Митев), Живко Димов, Георги Калоянов, Георги Бинев, Ангел Лазаров (Мартин Иванов).
Ст.треньор: Владимир Вълчев