Реал Мадрид Байерн Мюнхен

Реал е на 1/2-финал след голеада и продължения срещу Байерн на Бернабеу

Отборът на Реал Мадрид се наложи над Байерн с резултат 4:2 в 1/4-финален сблъсък от Шампионската лига.

"Белият балет" продължава напред след победа с 2:1 в първия двубой.

През първата част отборът на Байерн Мюнхен се опита да наложи натиск още от самото начало на срещата. Въпреки това по-сериозните положения за гол се откриха пред футболистите на Реал Мадрид. На няколко пъти изгодни възможности не бяха използвани по най-добрия начин от Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Тони Кроос. Баварците нямаха чисто голово положение, въпреки че се стремяха да натискат сериозно своя противник. Единственото, което липсваше на тази динамична среща бе гол.

Точно това се промени само 7 минути след началото на второто полувреме. Първо удар на Робен бе изчистен от гол линията от Марселона, а секунди след това холандецът спечели дузпа за своя отбор след като бе фаулиран от Каземиро. Зад топката застана Левандовски и не сгреши, връщайки надеждите на немците.

Реакцията на Реал бе мигновенна. Хората на Зидан наложиха страхотна преса на гостите. Това в крайна сметка даде резултат и в 76-та минута Кристиано Роналдо се отскубна от Лам и Боатенг и с глава изравни резултата след центриране на Каземиро.

Радостта на домакините продължи едва две минути, защото в 78-та Серхио Рамос си отбеляза нелеп автогол след неразбирателство с Кейлор Навас. В 83-та минута Лукас Васкес бе много близко до гола, но от непосредствена близост не успя да намери рамките на вратата.

Само минута по-късно Байерн остана с човек по-малко на терена след като Видал получи втори жълт и съответно червен картон.

До края на редовното време ново попадение така и не падна и двубоят влезе в продължения.

В началото на първото 15-минутно продължение логично първата сериозна опасност се откри пред футболистите на Реал Мадрид. Удар на Кристиано Роналдо от разстояние бе спасе с вещина от Мануел Нойер, а секунди след това удар на Марсело мина на сантиметри от гредата.

В 99-та минута отново Нойер спаси своята врата след удар на Асенсио.

Все пак в 105-та минута Кристиано Роналдо бе оставен напълно сам в наказателното поле, успя да спре топката на гърди и с левия крак разстреля Нойер. При повторенията обаче се видя, че португалецът е бил в положение на засада в момента на паса.

В 109-та минута Кристиано Роналдо оформи своя хеттрик. Марсело проби през центъра на отбраната на Байерн и след като остана очи в очи с Нойер подаде към Роналдо, който на празна врата не сгреши.

в 112-та минута Асенсио сложи точка на спора. Младият испанец реализира 4-ти гол за Реал след контраатака и чудесен индивидуален пробив.