Манчестър Юнайтед Андерлехт

Юнайтед се измъчи тотално срещу Андерлехт, но се класира на полуфинал

Манчестър Юнайтед победи Андерлехт с 2:1 след продължения и по този начин с общ резултат 3:2 се класира за полуфиналите в Лига Европа.

Двубоят започна чудесно за „червените дяволи”, които излязоха напред в резултата още в 10-та минута благодарение на чудесна контраатака завършена от Хенрих Мхитарян. В 32-та минута обаче с не малка доза късмет гостите изравниха след гол на Софиан Хани.

До края на редовното време футболистите на Юнайтед пропуснаха над половин дузина изгодни положения за гол, но така и не съумяха да се възползват от тях. Освен всичко двама ключови футболисти на англичаните получиха травми и бяха принудително заменени. Първо бранителят Маркос Рохо бе изнесен на носилка, а малко преди изтичането на редовното време Златан Ибрахимович се приземи ужасно и също напусна терена.

Все пак до ролетката на дузпите не се стигна, защото в 107-та минута Маркъс Рашфорд успя да намери празно пространство в наказателното поле на белгийците и вкара победния гол за своя отбор.